„Дунав 2010“ не успя да победи и „Черноморец“ Балчик.

Публикация   19:57     17 Май, 2012 /     akcent.bg   /     475

Вратар и нападател с обща възраст 80 години спират „драконите“ в Русе

.

Футболистите на „Дунав 2010“ вече в трети пореден мач не могат да се върнат на победния път. След загубите от „Две могили“ в Русе с 1:2 и при гостуването на „Суворово“ с 0:1, непреодолимо препятствие за тях се оказа и „Черноморец“ Балчик. Въпреки, че победиха същия отбор с 3:1 като гост в Албена наесен, момчетата на Борислав Богомилов не намериха достатъчно сили да спечелят нови три точки в първенството на Североизточната „В“ група. Срещата иначе започна повече от добре за тях.

Още в първите минути те поведоха в резултата, след като Алеф Караосман бе изведен с диагонално подаване отляво и шутът му не остави никакви шансове за реакция на 39-годишния вратар на гостите Неделчо Добрев – Бирата. По-малко от 5 минути по-късно обаче равенството бе възстановено. Друг ветеран от тима на „Черноморец“ Балчик 42-годишният Атанас Стефанов се възползва от несъобразено връщане на бранител към Пламен Сашев и отбеляза за 1:1. Оттук започнаха и мъките на домакините, които така и не успяха да отбележат отново. Росен Каптиев опита да изненада Добрев с няколко изстрела отдалеч, но топката или бе избита от опитния страж, или минаваше в опасна близост до някоя от гредите, но от външната им страна. Валентин Валентинов и Алеф Караосман също нямаха късмет, а след изпусналите да донесат победата на „Дунав 2010“ от добри ситуации за отбелязване на гол, имената си записаха още Радостин Савов, Ивайло Иванов – Пашата, Денчо Денчев, Юлиян Загоров и Живко Парашкевов, като последният се наложи да бъде заменен принудително след твърд сблъсък с противников играч.

Гостите от Балчик пък отговаряха на това с опасни контраатаки, които при малко повече късмет можеха да им донесат и пълен успех, но и използваха всеки удобен случай да ритат топката надалеч и нависоко, като на няколко пъти я пратиха извън пределите на стадиона. Така 90-те минути приключиха при 1:1, а на русенския отбор му предстои поредния нелек двубой от Североизточната „В“ група при гостуването на Белица в неделя.

„Дунав 2010“ Русе: Пламен Сашев, Даниел Неделчев /Александър Маринов/, Георги Георгиев, Иван Иванов, Денчо Денчев, Юлиян Загоров, Живко Парашкевов /Радостин Савов/, Ивайло Иванов, Алеф Караосман, Росен Каптиев, Валентин Валентинов /Александър Атанасов/.