Сряда, 24 Април 2024

Абитуриенти с награди от Спортното училище в Русе

Публикация   19:56     15 Май, 2012 /     akcent.bg   /     873

/снимка -   Президентът на Българската федерация по акробатика Мирослав Цанков награждава за първото място  Христина Велизаров/

Русенското спортно училище „Майор Атанас Узунов“ награди десетте си най-добри спортисти за 2011 година и изпрати випуск 2012 във вторник сутринта. 29 спортно-педагогически кадри и ръководители са взели участие в проведената анкета за най-добри състезатели на учебното заведение. Номинирани са 20 спортисти от 8 вида спорт, като в десетката място са намерили гребци, акробати, боксьори, борци и др. Христина Велизарова, която е бронзова медалистка от Еврпоейското първенство по акробатика през миналата година оглавява класирането с 281 точки. Наградата й бе връчена от президента на родната федерация по акробатика Мирослав Цанков. Доброто представяне на състезателите от този спорт през 2011 година донесоха четвърто място в подреждането на Елена Великова и Алекс Жеков и девето на Преслава Василева. Логично и треньорът по акробатика Валери Филипов заслужи приза за най-добър наставник. Второто място в класацията пък донесоха 269-те точки на Джейлян Акиф, която е сред свежите надежди на русенската свободна борба, заедно с останалия на седмото място Мехмед Гази. Трети в анкетата остана каратистът Тодор Събев, който не спира да покорява международни върхове и тези, които следят развитието му отблизо няма как да не са категорични в мнението си, че броят на победите му на световното татами те първа ще расте. Петото и шестото място в подреждането са за представителите на бокса Марина Буюклиева и Николай Коев. Националката по тенис на маса Сибел Исмаил остана на осмото място, а десетото бе за родните надежди в кану-каяка Даниел Велков и Даниел Пенков.

След награждаването, празникът в двора на спортното училище продължи и с традиционното изпращане на випуск 2012 на учебното заведение. 46 бяха абитуриентите, които фанфари и традиционни скандирания, но и с доза мъка за миналите години, поеха към училището на живота. Сред тях са тенисистката Сибел Исмаил, състезателките по свободна борба Джейлян Акиф и Даринка Лападжова, каратистът Тодор Събев и боксьорът Дарин Коев, за които остава сериозното предизвикателство да развиват своите умения и да прославят русенския и българския спорт на национално и международно ниво.