Лудогорец загуби в Белград и се сбогува с шансовете за продължаване в Европа

Публикация   07:48     26 Ноемв, 2021 /     akcent.bg   /     364

"Лудогорец" остана без шансове за продължаване напред в европейските клубни турнири, след като записа четвърта поредна загуба в Лига Европа. Българският първенец отстъпи с 0:1 при гостуването на "Цървена звезда" в препоследен двубой от група F.

Единственото попадение на стадион "Райко Митич" в Белград отбеляза Марко Иванич в 57-ата минута.

Поражението оставя "Лудогорец" твърдо на последното място в групата със само една точка. В другата среща "Мидтиланд" надви драматично "Брага" с 3:2 и завърза интригата. "Звезда" е лидер с 10 точки, следван от "Брага" с 9, а датчаните имат осем.

"Лудогорец" загуби в Белград и се сбогува с шансовете за продължаване в Европа

© Reuters

Най-доброто положение за българския тим се откри в 29-ата минута. Тогава топката стигна до Клод Гонсалвеш, но Милан Борян успя да боксира.

В края на първата част по-опасно беше пред вратаря на "Лудогорец" Серджио Падт. В 38-ата минута удар на Мирко Иванич за малко да го изненада, но все пак топката излезе в корнер. Само минута преди паузата опасен удар опита и Гелор Канга.

Времето до края на първата част стигна и за още една ситуация за "Звезда". При нея удар на Иванич срещна мрежата, но от външната страна.

След почивката "Цървена звезда" действаше още по-настъпателно, "Лудогорец" продължи да бъде в изчаквателна позиция и все така не успяваше да спечели битката в средата на терена. В 54-ата минута удар на Милан Павков беше отразен от вратаря на българския отбор, но Падт беше безпомощен три минути по-късно.

Тогава Иванич стреля от около 22 метра по диагонала, а топката описа парабола, с която не остави шансове на Падт - 1:0.

След тази ситуация футболистите на "Звезда" имаха още два добри шанса, но Павков не вкара, като беше спрян от Серджио Падт.

В края "Лудогорец" опита по-скоро хаотичен натиск, но и той не даде резултат. Едва в добавеното време българският