Сряда, 24 Април 2024

И Суворово се оказа непреодолимо препятствие пред „Дунав 2010“

Публикация   19:56     14 Май, 2012 /     akcent.bg   /     423

Отборът на „Дунав 2010“ записа втора поредна загуба в първенството на Североизточната „В“ група. След крушението срещу финалиста за Купата на АФЛ „Две могили“ с 1:2 в Русе, „драконите“ отстъпиха при гостуването си на отбора на „Суворово“ с 0:1. Варненското градче, край което преди 238 години руският пълководец Александър Суворов громи османската войска, се оказа непревземаема крепост за „четата на Борислав Богомилов“. Отборът на домакините, съставен изцяло от бивши футболисти на варненските „Спартак“ и „Черно море“, от своя стран доказа, че неслучайно е плътно зад лидерите в класирането.

Срещата иначе бе равностойна. По-сериозните положения пред двете врати през първите 20-ина минути се изчерпаха с две разбърквания пред Пламен Сашев и удар от границата на наказателното поле на Ивайло Иванов – Пашата, който обаче бе далеч от желаната точност. Все пак до почивката „Дунав 2010“ можеше да поведе, но изстрели на Валентин Валентинов след ъглов удар и Росен Каптиев също не намериха целта. Русенци така и не успяха да се възползват и от усилващия се по посока на тяхната атака вятър, който през втората част вече действаше против тях. Вместо да разиграват топката по терена, който бе в много по-добро състояние от този на стадион „Дунав“, те решиха да опитват да търсят изнесените напред Валентинов и Каптиев предимно с дълги и високи топки. Това естествено не даде резултат, за разлика от центриранията пред тяхната врата, които всеки път бяха с непридвидима за бранителите траектория. Пламен Сашев дори се наложи на два пъти да се показва своя рефлекс след разбърквания пред него. В 71-та минута обаче русенската врата бе превзета. Центриране от ъглов удар, намери непокрит футболист на „Суворово“ в наказателното поле на „драконите“. Изстрелът му бе париран първоначално от капитана на „Дунав 2010“, но вместо да улови кълбото Сашев го изпусна и за Никола Василев не бе проблем да вкара от голлинията за 1:0. Въпреки опитите на Борислав Богомилов да освежи атаката на гостите с последвалите смени, те така и не стигнаха до по-сериозно положение пред Митко Недев и русенския тим стигна до втората си поредна загуба и общо шеста в шампионата, с което се утвърди на седмото място в класирането с актив от 38 точки. В следващия кръг „Дунав 2010“ приема „Черноморец“ Балчик в сряда от 17:00 на стадиона в квартал „Здравец“, а в неделя гостува на „Белица“.

Борислав Богомилов: Някои играчи решиха, че първенството вече е свършило, но това може да им струва мястото в отбора за следващия сезон

Треньорът на „Дунав 2010“ Борислав Богомилов призна, че неговите футболисти са загубили мотивация за игра. „Получи се един твърд мач с много сблъсъци. Нашите футболисти обаче не се справиха, а признавам, че и аз може би имам вина за загубата. Получихме гол след статично положение и след това така и не намерихме начин да се върнем в мача. Опитах със смените да променя нешо, но не се получи. Не обвинявам Пламен Сашев за гола. Все някога и той щеше да сгреши. Нормално е. Не трябва да забравяме обаче, че той ни е спасявал в не един и два мача. Освен това след загубата от „Две могили“ в Русе, някои от футболистите явно решиха, че всичко е свършило, забравяйки, че имаме още мачове. Явно ще трябва да си поговорим по-сериозно с тях, защото през следващия сезон няма да допускаме подобно нещо“, сподели Богомилов.