СОПНЕ „Фридрих Шилер” стана национален шампион в ученическото първенство по баскетбол за момичета от пети от седми клас

Публикация   19:55     14 Май, 2012 /     akcent.bg   /     416

7-класничките от русенското „Дойче шуле“ стигнаха до златните медали в страната за своята възраст след забележителен обрат и инфарктни последни секунди във финалния мач срещу варненското СОУ „Гео Милев“, съобщава Bgbasket.com. Те единствени нямаха загуба до последната среща от надпреварата в пловдивската зала „Академик“.

Въпреки това обаче изоставаха от варненки на полувремето с 9 точки за 29:38. След почивката все пак нещата си дойдоха на мястото и русенки стигнаха до изстрадан, но сладък и заслужен обрат и спечелиха с крайното 66:65. Трети остана съставът на СОУ „Петко Росен” от Бургас, победил в мач за бронза момичетата от пети до седми клас от ОУ „Христо Ботев” от Раковски.