„Дунав“ с победа номер 12 след 2:1 над „Лудогорец 3“ в Русе

Публикация   16:57     13 Ноемв, 2021 /     akcent.bg   /     282

„Дунав“ победи с 2:1 отбора на „Лудогорец 3“ Разград в мач от 12-ия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Точни за русенския тим бяха Йордан Димитров /13 мин., 89 мин./, а за гостите Росен Иванов /14 мин./.

Срещата се игра на основното игрище на комплекс „Дунав“ в квартал „Здравец“ и бе излъчена и в пряко предаване в платформата DanubioSport.com.

Домакините започнаха по-добре. Те имаха териториално и игрово предимство. Станислав Вълчев, Кристиан Тасков, Преслав Петков и Йордан Димитров бяха най-активни пред вратата на „Лудогорец 3“. Именно Димитров бе с основна заслуга за първото попадение в мача. Той бе изведен сам срещу Пламен Пепеляшев в 13-ата минута, но ударът му първоначално беше избит от вратаря, след това обаче топката отново попадна у него и той не сгреши за 1:0.

Веднага след подновяването на играта обаче Росен Иванов се възползва от грешка в дунавската отбрана и изравни за 1:1 в 14-ата минута.

Преслав Петков изпълни опасен пряк свободен удар в следващите минути, но топката мина от външната страна на десния страничен стълб. Отново той беше изведен сам срещу Пепеляшев, но изстрелът му от границата на наказателното поле не намери целта. Гостите на свой ред също опитаха няколко атаки, но Винченцо Ангелов и отбраната пред него ги неутрализираха.

Втората част започна двуостро, като не липсваха положения и пред двете врати. На моменти и нервите взеха връх, като съдията Димитър Желязков раздаде немалко жълти картони. Дунавци постепенно овладяха централната част на терена. Те организираха повече атаки, но трябваше да чакат за ново попадение почти до края.

Йордан Димитров отново бе точен, след като бе най-настоятелен при поредния пробив в лудогорската отбрана и направи 2:1 в 89-ата минута.

До края резултатът остана непроменен и дунавци записаха 12-ия си успех от началото на сезона. Те продължават да оглавяват класирането все по-убедително с пълен актив от 36 точки и голова разлика 45:8.

В следващия си мач от последния есенен 13-и кръг от първенството на Североизточната Трета лига „Драконите“ гостуват на втория отбор на „Спартак 1918“ Варна на 20 ноември, събота, от 14 ч.

Състав на Дунав Русе: 12.Винченцо Ангелов, 3.Василен Марков, 4.Преслав Папарков /70 мин. - 17.Джан Хасан/, 5.Георги Вълчев, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 18.Мирослав Георгиев /70 мин. - 19.Мерт Тасим/, 8.Станислав Вълчев, 9.Преслав Петков /90 мин. - 6.Албер Силвиев/, 25.Кристиан Тасков /62 мин. - 26.Теодор Костов/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Лудогорец 3 Разград: 12.Пламен Пепеляшев, 22.Емил Кьосов, 6.Георги Маджаров, 3.Несин Салим, 23.Димитър Господинов, 20.Озан Ремзи /64 мин. - 8.Димитър Василев/, 4.Тодор Петров, 10.Даниел-Виктор Кънчев, 7.Росен Иванов /87 мин. - 2.Мариян Гиров/, 9.Каел Димитров, 19.Калоян Симеонов.