Петък, 19 Април 2024

ЦСКА спечели дербито с "Левски" след обрат

ЦСКА спечели дербито с
Публикация   07:49     26 Септ, 2021 /     akcent.bg   /     298

ЦСКА победи с 2:1 "Левски" в дербито от деветия кръг на Първа лига. Двата отбора не изиграха много добър мач. Сините поведоха в резултата с гол на Георги Миланов, но с попадения на Греъм Кери и Жорди Кайседо червените стигнаха до успеха. Това е трети пореден успех за червените в дербито и осми пореден мач, в който ЦСКА не губи от "Левски".

Юрген Матей отправи първия удар в мача за ЦСКА, но не уцели вратата. "Левски" беше близо до гол. Георги Миланов стреля по земя от границата на наказателното поле, но удари греда. В 20-ата минута Греъм Кери можеше да изведе ЦСКА напред. Той отправи силен изстрел, но Николай Михайлов спаси.

"Левски" поведе с първия си точен удар в мача в 27-ата минута. След разбъркване от корнер Георги Миланов вкара със задна ножица. В следващите минути и двата тима не създадоха нещо добро в атака. Все пак в 40-ата минута Жорди Кайседо можеше да изравни за ЦСКА. Той обаче не уцели вратата с глава от удобна позиция.

Червените стигнаха до изравнителен гол в 44-ата минута. Брадли Мазику центрира, а между двама играчи на "Левски" Кери спря топката с десния си крак и я прати във вратата с левия.

След почивката Георги Йомов опит удар от границата на наказателното поле, но не уцели вратата. В 65-ата минута ЦСКА поведе. Жорди Кайседо беше изведен зад защитата от Матей, изпревари Христос Шелис и се разписа за 2:1. Йоан Баи получи добра възможност да увеличи аванса на ЦСКА, след като беше изведен зад защитата, но не пое топката добре и Михайлов го спря. Малко по-късно Кайседо направи нещо подобно. Той отне топката и тръгна на скорост, но не успя да отправи удар, а Михайлов му я отне.

В 85-ата минута Федерико Варела опита удар от малък ъгъл, но Шелис го блокира. В края на мача Гьоко Зайков от "Левски" стреля с глава, но беше далеч от целта.

ЦСКА вече е на трето място с 16 точки. "Левски" остава на 11-о място с осем. Сините все още нямат победа в Първа лига след завръщането на Станимир Стоилов. Откакто той пое тима, "Левски" е с две равенства и една загуба.