Брилянтно начало и тежък разгром за ЦСКА - София в Рим

Публикация   06:53     17 Септ, 2021 /     akcent.bg   /     495

ЦСКА претърпя тежко поражение в първия си мач от групите на Лигата на конференциите, отстъпвайки с 1:5 в гостуването на "Рома". Въпреки че червените поведоха на "Олимпико", те бяха тотално надиграни от римските "вълци".

Греъм Кери откри в 10-ата минута, но "Рома" обърна още до почивката с попадения на Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шарауи - 25-а и 38-а. Отново Пелегрини вкара в 62-ата минута, а останалите попадения бяха дело на Джанлука Манчини и Тами Ейбрахам в края.
   "Рома" продължи впечатляващото си представяне от началото на сезона при Жозе Моуриньо. "Вълците" нямат загуба и са много резултатни. Тимът оглави класирането в група С на Лигата на конференциите, а ЦСКА е на дъното. В другия мач "Бодьо" надви "Зоря" (Луганск) с 3:1.

Последваха силни минути за "Рома", като футболистите на Жозе Моуриньо бързо реагираха, пренесоха играта в предни позиции и се настаниха в полето пред Густаво Бусато. Първоначално ЦСКА отблъсна натиска на "вълците", а пропуски направиха Шомуродов и Стефан Ел Шарауи.

В 25-ата минута обаче българският тим нямаше отговор. Лоренцо Пелегрини получи подаване от Карсдорп, овладя топката и след това стреля технично, прехвърляйки Бусато - 1:1.

Седем минути преди края на първата част "Рома" вече водеше. След пропуските си Ел Шарауи се реваншира и вкара с мощен шут от около 25 метра. Нападателят стреля много точно в долния десен ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря на ЦСКА.

След паузата "Рома" се прибра в своята половина и разчиташе на контраатака, а ЦСКА опита да бъде по-активен. Това даде шанс на домакините и в 62-ата минута капитанът Пелегрини отново се разписа. Той получи подаване от Калафиори и с едно докосване се разписа.

Ситуацията на ЦСКА се усложни в края на мача. Вече видимо без много сили, футболистите в бяло останаха и с човек по-малко, след като Яник Вилдсхут беше изгонен за втори жълт картон.
   "Рома" се възползва и бързо отбеляза още два гола, за да оформи разгрома. Джанлука Манчини вкара в 82-ата минута след добавка, а две по-късно резервата Ейбрахам се разписа, останал сам срещу Бусато.
Тагове : ЦСКА , Рома , футбол ,