ЦСКА влезе в новия турнир на УЕФА след инфарктна победа с продължения

ЦСКА влезе в  новия турнир на УЕФА след инфарктна победа с продължения
Публикация   23:30     26 Авг, 2021 /     akcent.bg   /     381

ЦСКА е участник в групите на новия турнир на УЕФА - Лига на конференциите. Червените елиминираха "Виктория" (Пилзен) след победа с 3:0 след продължения, като по този начин заличиха пасива си от първия двубой.

Пред около 18 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" червените вкараха два гола в редовното време, с което пратиха срещата в продължения. Греъм Кери откри в шестата минута, а Георги Йомов вкара в 63-ата.

В 120-ата минута централният бранител Юрген Матей вкара с плонж, за да класира отбора си в групите.

След успеха на ЦСКА България ще има два отбора в европейските турнири през сезона, след като "Лудогорец" влезе в групите на Лига Европа.

"Футболистите показаха този армейски дух, за който говорим през цялата седмица. Благодаря им, иска ми се така да бъде във всеки мач. Стратегията ни се изпълни на 120%, доволен съм. Успяхме да се справим дори и след червения картон", каза след двубоя треньорът на червените Стойчо Младенов.

"Най-добрият играч отново беше №12 - нашите фенове".

Двубоят на националния стадион беше изгледан от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който е и акционер в клуба. Това беше първа поява на Стоичков на мач на ЦСКА от много дълго време.

Наставникът Младенов направи само една промяна в състава си, като Тибо Вион стартира вместо Амос Юга. Двубоят обаче започна много по-добре от този в Чехия и след само шест минути Кери успя да открие.

След продължителна атака топката стина до Кери в наказателното поле. Ирландецът стреля в близкия ъгъл с голяма сила и изненада вратаря на "Виктория", за да изведе червените напред.

Голът за ЦСКА падна след чисто положение за гостите от Чехия секунди по-рано.

След този момент ЦСКА започна да разчита на контраатаки, предоставяйки инициативата на гостите до края на първата част. Голови положения липсваха, като се стигна до няколко разбърквания пред двете врати.

През второто полувреме "Виктория" отново имаше леко предимство като владение на топката, но чисти положения за гостите липсваха. Агресията също се повиши, като и от двете страни имаше по-остри влиязания.

ЦСКА продължи да действа на контраатака, но в 63-ата минута получи отличен шанс. След голяма доза късмет Йомов се озова пред наказателното поле на чехите и стреля, а след рикошет топката влетя в близкия ъгъл - 2:0.

В редовното време повече голове не паднаха. "Виктория" имаше своите моменти, но в края на редовното време гостите предпочетоха да действат предпазливо и да чакат продължения.

В тях имаше повече битка, по-малко положения, а ЦСКА дори остана с човек по-малко. Жорди Кайседо получи втори жълт картон в 111-ата минута, заради нарушение в средата на терена. ТОва обаче не се отрази толкова на тима му.

В 120-ата минута ЦСКА вкара трети гол. Жеферсон отклони топката на близката греда след центриране от корнер, а връхлитащият на скорост на далечната Матей засече с плонж, за да прати тима си в групите.