Събота, 20 Април 2024

България победи Полша на Европейското в Пловдив след обрат

Публикация   05:21     26 Авг, 2021 /     akcent.bg   /     540

България победи с 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:23) след обрат състава на Полша в последния си мач от група "В" на Европейското първенство по волейбол за жени.
След двубоите си в зала "Колодрума" България спечели първото място в групата след четири победи и едно поражение и 13 точки.

В първата част полякините водеха със 17:10 и 23:17, за да поведат в резултата при 25:18. Българките изравниха след 25:21 във втория гейм от двубоя. Резултатът се движеше 15:10 и 20:15, което осигури спокойствие за водения от Иван Петков тим.

Третата част протече равностойно, но България поведе с 22:19, за да спечели с 25:21 и да продължи обрата на мача в Пловдив.

В четвъртия гейм българките се откъснаха при 11:9, за да затвърдят аванса си при 20:15. Последваха четири пропуснати мачбола, но краят на срещата дойде след драматичното 25:23, блокада на Нася Димитрова и над два часа игра.

Eмилия Димитрова реализира 24 точки за успеха, а Елица Василева добави още 21 точки. Магдалена Стисяк завърши с 15 точки за Полша.

На осминафиналите в турнира на 28 август България ще играе срещу тима на Швеция, заел четвъртото място в предварителна група "D".

Полша остана на второ място в групата с актив от 12 точки.