Четвъртък, 25 Април 2024

България с категорична победа над Чехия в Русе за финал в Златната лига

България с категорична победа над  Чехия в Русе за финал в Златната лига
Публикация   22:29     19 Юни, 2021 /     akcent.bg   /     1033

България победи настоящия шампион в "Златната лига" Чехия на полуфинал и утре ще спори трофея в Русе. Срещата между двата тима завърши при резултат 3:0 (25:13, 25:23, 25:19) за момичетата на Иван Петков.

Националният селекционер заложи на обичайния състав - Лора Китипова, Нася Димитрова Христина Вучкова, Елица Василева, Гергана Димитрова, -Емилия Димитрова и либерото Жана Тодорова.

В първия гейм българките бяха повече от категорични и затвориха частта с 25:13 след блок и акция на Нася Димитрова. Вторият гейм бе доста по-равностоен, но в крайна сметка отново състезателките на Иван Петков триумфираха.

Третата част започна с 3:3, но в крайна сметка българките реализираха седем безответни точки. Волейболистките ни не допуснаха сериозен спад в играта си и запазиха аванса си, като затвориха гейма с 25:19.

Елица Василева реализира 15 точки в срещата, а Христина Вучкова завърши с 11. Емилия Димитрова добави 9.

Финалът е утре от 20:00 часа в Русе срещу тима на Хърватия. Съперникът ни стигна за втори пореден път, след 2019-та, до тази среща след като се наложи над Испания с 3:1 гейма по-рано днес.

България е без загубен гейм на финал и амбиция за нов триумф, както бе през 2018-та след победа на финала над Унгария с    3:0. Първата цел пред националките е златото в Златната лига, а след това и участие на Европейското първенство, на което сме съдомекин.