Четвъртък, 28 Март 2024

„Дунав 8806” загуби с 94:102 от „Нефтохимик 2010” първия мач от финалната серия в НБЛ при жените

Публикация   19:47     22 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     411

.

В отсъствието на Зорница Костова, която не записа нито секунда на терена въпреки, че загряваше активно преди началото, функциите на плеймейкър се опитваха с променлив успех да изпълняват Теодора Ангелова, Ива Терзиева и Шарел Алън. Баскетболистките на Петко Маринов се възползваха по най-добрия начин от това, като наказваха всяка грешка на противника и разчитаха на стрелба от тройката, която им потръгна повече от добре. Те отбелязаха при седем от осемте си опита през първата четвърт. Така след 10 минути игра те поведоха с 16 точки за 39:23 в своя полза. Малко преди почивката тя набъбна дори до 26 точки за 66:40. Това обаче не отказа домакините, които подкрепяни от уникалната си публика бяха близо до обрата. „Дунав 8806” подобри значително играта си в защита с агресивна преса и минута преди края изоставаше само с 4 точки за 89:93. В последните секунди играта бе накъсана от серия от нарушения на двата отбора. Все пак обаче тимът на Петко Маринов се оказа с по-здрави нерви и спечели със 102:94. Така „Нефтохимик 2010” елиминира домакинското предимство на русенки и поведе във финалния плейоф с 1:0 победи преди втория мач, който е утре /неделя/ също в русенската зала „Дунав“. След това серията се мести в бургаската зала „Бойчо Брънзов“ на 26-ти и 27-ми април, а евентуалния пети двубой отново ще бъде в Русе.

Най-добра за „сините феи“ бе Ейдриен Джонсън. Въпреки, че процентът на стрелбата й не беше впечатляващ, тя вкара 32 точки, като овладя и 8 борби. Сънародничката й Шарел Алън записа 23 точки, 6 борби и 5 асистенции, а неуморимата Христина Минкова завърши с 16 точки и 6 борби.

За „Нефтохимик 2010“ Катерина Дорогобузова се отличи с дабъл дабъл от 30 точки и 11 борби, Олга Дубровина вкара 27 точки, а Мария Цанкова и Мария Желязкова добавиха съответно по 17 и 14 точки.