Събота, 20 Април 2024

“Дунав 8806“ взе своето и е на финал след победа с 87:64 в четвъртия мач в серията срещу „Левски“

Публикация   19:45     14 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     429

Баскетболистките на „Дунав 8806“ не допуснаха изненада и стигнаха до успеха във втория си мач в столичната зала „Триадица“ срещу „Левски“ и влизат в борбата за титлата след 3:1 победи в полуфиналната плейофна серия със софиянки. В първите две срещи в Русе те победиха с 81:65 и 79:75 тима воден от Стефан Михайлов, но отстъпиха в мач номер 3 от серията с 60:62 в София. За четвъртия двубой от серията обаче те излязоха пределно мобилизирани и дадоха всичко от себе си да поправят грешките, довели до загубата в предния ден. Домакините успяха да са равностойни на момичетата от Русе само през първата четвърт, завършила при 24:23 в тяхна полза.

След това обаче те бяха буквално отнесени от „Дунав 8806“ и на полувремето таблото показваше 46:36 за гостите. До края „сините феи“ не дадоха никакъв шанс на своя съперник да си помисли, че може продължи в борбата за финала и взе мача с 87:64, а с него и серията с 3:1 победи. Ейдриен Джонсън отново бе над всички с пореден дабъл дабъл от 33 точки и 11 борби. Виолина Кочева се включи с 13 точки /2 от 3 от тройката/, а Шарел Алън също записа дабъл дабъл с 10 точки и 11 асистенции.