Събота, 20 Април 2024

ФК „Русе“ обърна ветеранския „Дунав 2010“ в дербито на шестия кръг в Английската лига

Публикация   19:44     12 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     484

Шестият кръг на Английската мидуийк лига започна повече от впечатляващо. В първия мач от вторник вечерта един срещу друг застанаха „Експресо“ и „Бъзън“, които до този момент бяха с равен актив от 6 точки от по две победи и три загуби. През първите 25 минути „експресният“ тим водеше в играта и логично това се отрази и на резултата – 5:2 в негова полза. След почивката обаче неговият съперник не само изравни, но и обърна резултата в своя полза, забивайки 5 безответни попадения за крайното 7:5. Само двама от играчите на „Бъзън“ се разписаха в двубоя, като Ердоан Сюлейманов вкара 4, а Ариф Арифов 3 гола, а за „Експресо“ отбелязаха Милен Стоянов, Стефан Стоянов, Венцислав Мишов, Николай Ненов и Алекс Ангелов. След това дойде ред на дербито на кръга между ветеранския „Дунав 2010“ и ФК „Русе“. „Драконите“ поведоха с 1:0 с гол на Самир Мъстънов, като първата част приключи при този резултат. След това обаче Людмил Христов и Свилен Гърдев обърнаха реузлтата в полза на „русенците“, които победиха с крайното 2:1. В последния мач за вечерта „Липник“ победи „Дунареа“ с 10:2. С по 4 попадения за победителите се отличиха Павлин Добрев и Мирослав Марков, а по едно добавиха Милен Петков и Александър Ангелов срещу Иван Русанов и Дениз Ибрям за техния съперник.