Четвъртък, 25 Април 2024

Нови титли за ТСК – Русе на финала на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести

Публикация   16:06     14 Март, 2021 /     akcent.bg   /     592

Още две призови класирания записаха в последния ден на Държавното отборно първенство, което се проведе в Асеновград, възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе.Девойките водени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев станаха първи, а кадетите до 17 години завършиха на второ място. Още титли бяха добавени в индивидуалната надпревара. При юношите Денис Данев (категория до 55 кг) и Ангел Русев (категория до 61 кг) станаха първи, Мерджан Амишев(категория до 55 кг) и Кристиян Йорданов (категория до 73 кг) станаха втори, а Николай Серафимов стана трети в категория до 67 кг.

При девойките Стиляна Маринова стана първа в категория до 59 кг, а Надежда Мей Нгуен стана първа при жените в категория до 49 кг. Първо място записа и Стилян Гроздев, който се състезаваше при мъжете в категория до 67 килограма.

Вчера в състезателната зала беше и националният селекционер на родните щангисти Иван Иванов. Той проследи внимателно представянето на състезателите, които са включени в разширения състав на националния тим, тъй като в близките дни предстои да стане ясен окончателният списък на състезателите, които ще представят страната ни на започващото на 2 април в Москва Европейско първенство за мъже и жени.

Тагове : щанги , ТСК , титли ,