Вторник, 23 Април 2024

Русенският „Кинетик“ с куп призови места в люта надпревара с най-добрите автомоделисти от Румъния и България

Публикация   19:38     29 Март, 2012 /     акcent.bg   /     538

Русенският модел клуб „Кинетик” бе домакин на четвъртия, последен кръг на международния шампионат за радиоуправляеми автомодели с електрически двигатели – Electric Balkans Open 2011/2012. Съорганизатори на надпреварата в спортен комплекс „Дунав” бяха клубовете „ХобиДик” – София и „AutoRC” – Букурещ. Над 70 състезатели от България и Румъния и 1 американец стартираха в класовете Electric Touring, Electric Team, Electric Super Stock Electric Beginners и Electric Sports. Домакините разчитаха основно на младите си пилоти, сред които 6-годишния Никола Велев, 7-годишния Кристиян Костадинов, 16-годишния Страхил Димитров, 18-годишния Николай Колев, както и Станислав Калинов, Владимир Гьоков, Анатоли Иванов и доайенът Тодор Томов, които се представиха повече от достойно и затвърдиха позициите на „Кинетик“ на един от най-добрите родни автомоделни клубове.

При най-малките в класа за начинаещи 1:10 Electric Beginners, където се състезават пилоти до 14 години Кристиян Костадинов отново не даде шанс на конкуренцията и безапелационно си спечели правото да се изкачи на най-високото стъпало на подиума. По този начин Кристиян спечели и шампионската титла за сезона. Никола Велев и за Станислав Калинов се представиха повече от добре и се класираха съответно четвърти и пети въпреки, че това бе първо състезание, в което участват.

В клас 1:10 Electric Super Stock, Николай Колев се бори мъжки със силната румънска конкуренция и макар и трудно също стигна до място на подиума – трето място. Първи се класира тазгодишният шампион Кристиян Йонеску.

В клас 1:12 Electric Sports Aнатоли Иванов остана четвърти в силната конкуренция на шампиона за този сезон Разван Унгурелу, Георге Болокан и Маркар Латифян.

В клас 1:10 Electric Team отборът на Страхил Димитров и Тодор Томов води атрактивна надпревара до последната права с тима на Емил Костадинов и Марио Вутов, но пресече финала втори. Другите русенци в този клас – Анатоли Иванов и Владимир Гьоков пък остана четвърти.

След временно отстъпление напоследък в „майсторския” клас – 1:10 Electric Touring русенските „кинетици“ отново стъпиха на подиума в лицето на Страхил Димитров, който зарадва домакините с трето място. „Успехът на русенското момче е особено ценен, защото бе постигнат в едно изключително оспорвано състезание“, категорични бяха всички свидетели на надпреварата. Съотборникът на Страхил в отборната надпревара Тодор Томов, се класира на пето място в този клас.