Великолепен рецитал на децата от „Аристон Русе Фк“ в Букурещ

Великолепен рецитал  на  децата от „Аристон Русе Фк“ в Букурещ
Публикация   19:38     29 Март, 2012 /     акcent.bg   /     512

На 27. 03  в румънската столица се изиграха контроли между формации на Динамо/Букурещ/ и Аристон Русе .Закритият изкуствен терен се намира в новопостроения спортен парк включващ футболни игрища с изкуствена и естествена трева,както и игрища за тенис на корт на площ около 27 000 квадратни метра .Преди срещите Директора на ДЮШ на Динамо,г-н Молдован лично представи страхотната спортна база ,която включва фитнес,спа,хотел и ресторант.

Срещата при децата  2003г приключи с впечатляващото 8-3 за русенци,резултат който второто полувреме логично можеше да набъбне до 14-15.Въпреки респекта с който беше посрещната  русенската делегация  и информираността на румънците ,че тази гарнитури особено 2003г ,която има от 16 мача в Румъния  16 победи  за година и половина,успяха да се противопоставят само първото полувреме,като имаха пасив  от 2 гола.

На срещата присъстваха 6 треньори от школата на Динамо,всички бяха категорични ,че подобен отбор като русенския в тази възраст в Румъния към момента не съществува.

С голямо учудване приеха информацията ,че  в клуба и специално в 2003г са деца само от един град.Закъснял треньор от Динамо за първата среща пък се пошегува ,че е помислил противника  за  национална гарнитура на България.

Така или иначе от румънските ни съседи е нямало и помен от високомерие и чувство за надмощие на голям клуб..Именно това споделиха ,както треньори така и ръководството на русенската делегация.

Голмайстори за русенци се отличиха -Дани Павлов с 3 гола,Алекзандър-Борис Синабов-2 гола,Константин Митев -2 гола и Димитър Тодоров 1 гол.

При набор 2002г се получи един равностоен и изпълнен с динамика двубой .Там румънците успяха да вземат реванш .Мача приключи при 0-2 като втория гол падна нелепо в последната минута.Мачовете се играха по 2 полувремена от 25 мин.

Уговорени бяха няколко бъдещи контроли между двата клуба през април и май.