Четвъртък, 25 Април 2024

ЦСКА след победа "Базел" и също стигна групите в Лига Европа

ЦСКА след победа
Публикация   08:20     02 Окт, 2020 /     akcent.bg   /     336

ЦСКА се присъедини към "Лудогорец" и става вторият български отбор, който ще играе в групите на Лига Европа. Червените постигнаха гръмка победа над "Базел" с 3:1 като гост в Швейцария.

Успехът на червените е още по-ценен, след като тимът на Стамен Белчев успя да обърне резултата. До 72-ата минута ЦСКА изоставаше в резултата.

Голям принос за победата има Тиаго Родригеш. Португалецът се появи от пейката и вкара два от головете за българския тим в 72-ата и 88-ата минута. Третото попадение беше дело на Ахмед Ахмедов в добавеното време.

Първата част на мача предложи предпазлива игра и от двата тима. "Базел" беше малко по-настоялен, опитвайки да притисне червените по крилата.

След почивката двубоят беше много по-интересен, с повече положения пред двете врати. В 54-ата минута "Базел" поведе от дузпа за нарушение на Валентин Антов срещу Пюлюлю. При атака отдясно Видмер се справи с двама бранители на червените, топката стигна до зоната около точката за дузпа и Антов фаулира нападателя на швейцарците.

От бялата точка Артур стреля в десния ъгъл на Густаво Бусато и отбеляза.
   След тази минута ЦСКА се активизира и подходи много по-смело в предни позиции. Треньорът на червените Стамен Белчев пусна на терена Тиаго Родригеш и португалецът промени играта на тима си.

В 72-ата минута Тиаго преодоля лесно двама играчи на "Базел" и с мощен удар от около 20 метра изравни.

Попадението стъписа домакините и ЦСКА усети, че има своите шансове. В 88-ата минута Тиаго се разписа за втори път. Това се случи от пряк свободен удар, а след щастлив рикошет топката влезе във вратата.

В добавеното време "Базел" опита да изравни и да вкара срещата в продължения, но това само позволи на ЦСКА да стигне до трети гол. Негов автор стана друга резерва Ахмед Ахмедов след подаване на Рафаел Енрике.
Тагове : ЦСКА , Базел ,