Сряда, 24 Април 2024

ЦСКА издържа теста БАТЕ и продължи напред в Лига Европа

Публикация   08:02     18 Септ, 2020 /     akcent.bg   /     640

ЦСКА се класира за третия предварителен кръг в Лига Европа, побеждавайки с 2:0 БАТЕ (Борисов) на своя стадион "Българска армия". С икономична игра и ефективни действия в атака червените успяха да стигнат до успеха благодарение на попаденията на Али Соу в 44-ата минута и на Греъм Кери в дбавенто време.

Съставът на Стамен Белчев трябваше да се потруди сериозно, за да се справи с БАТЕ. Гостите от Беларус направиха редица пропуски, удариха две греди, а също така пропуснаха и дузпа.

В следващия кръг ЦСКА ще се изправи срещу "Б36 Торшавн" от Фарьорски острови.

Червените слагат край на серията на БАТЕ срещу български отбори, след като през 2008 и 2009 г. тимът от Беларус отстрани "Левски" и "Литекс".

През първата част ЦСКА срещна сериозни проблеми с играта на гостите. В 33-ата минута БАТЕ удари греда, след което се стигна до разбъркване пред Густаво Бусато, а вратарят на червените извърши нарушение, удряйки играч на съперника в главата.

Това доведе до дузпа, която обаче беше спасена. Неманя Милич стреля слабо и Бусато улови топката без проблем.

В самия край на първата част Али Соу изведе червените напред, като беше на точното място. Георги Йомов стреля отляво, вратарят отрази удара му, но Соу засече в опразнената врата - 1:0.

През второто полувреме БАТЕ беше по-активният тим. Гостите атакуваха по крилата и търсеха центрирания, които носеха сериозни затруднения за ЦСКА. Стигна се до втори удар в гредата и още една намеса на Бусато.

В края гостите натиснаха, търсейки поне изравнителен гол. Това отвори пространства в тяхното поле и ЦСКА се възползва. В добавеното време след лошо изпълнение на наказателен удар Тиаго и Греъм Кери се озоваха сами пред празната врата и ирландецът реализира втори гол за червените.

В самия край на първата част Али Соу изведе червените напред, като беше на точното място. Георги Йомов стреля отляво, вратарят отрази удара му, но Соу засече в опразнената врата - 1:0.   През второто полувреме БАТЕ беше по-активният тим. Гостите атакуваха по крилата и търсеха центрирания, които носеха сериозни затруднения за ЦСКА. Стигна се до втори удар в гредата и още една намеса на Бусато.   В края гостите натиснаха, търсейки поне изравнителен гол. Това отвори пространства в тяхното поле и ЦСКА се възползва. В добавеното време след лошо изпълнение на наказателен удар Тиаго и Греъм Кери се озоваха сами пред празната врата и ирландецът реализира втори гол за червените.
Тагове : ЦСКА , Бате , победа ,