Волейболният „Дунав“ се укрепи на върха във Висшата лига след 3:0 в Ябланица.

Публикация   19:32     11 Март, 2012 /     akcent.bg   /     535

Сигурна крачка към промоция във волейболния елит на България направи „Дунав“. Русенският тим се укрепи сериозно на върха във Висшата лига с успех с 3:0 гейма /25:15, 25:16, 25:21/ при гостуването си на последния в класирането „Изгрев“ Ябланица в мач от 16-ия кръг. Гостите срещнаха по-сериозна съпротива от противника си чак в третата част, но не си позволиха отпускане и стигнаха до чистата победа, която им донесе и преднина от 2 точки пред втория УНСС и 3 пред третия „Добруджа 07“.

В следващия 17-ти и предпоследен кръг от редовния сезон на втория волейболен ешалон при мъжете русенци приемат седмия „Септември Про Синема“ в събота от 18:00, а двата основни съперника на „дунавци“ за промоция в Суперлигата се срещат помежду си в София.