Григор Димитров стигна до четвъртфиналите в Акапулко

Публикация   08:28     27 Фев, 2020 /     akcent.bg   /     466

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в турнира от сериите "АТП 500" в Акапулко след драматична победа над Адриан Манарино 6:7 (8), 6:2, 7:6 (2). Срещата предложи много обрати, като Димитров допусна срив от 4:1 в своя полза в третия сет, след което дори трябваше да отразява два мачбола.

Българинът се нуждаеше от 2.44 часа, за да се справи със съпротивата на френския си съперник.

Бившият №3 побеждава за втори път Манарино във втория мач помежду им.

Достигането до четвъртфиналите носи на Димитров 90 точки за световната ранглиста и може да върне българина в първите 20. В следващия кръг той ще срещне победителя от двубоя между Стан Вавринка и Педро Мартинес от Испания.

Срещата в Акапулко премина през много обрати, като Димитров имаше проблеми в първия сет, загубен драматично, игра силно във втория и допусна необясним спад в третия. Той завърши с 25 уинъра и 42 непредизвикани грешки.