Четвъртък, 25 Април 2024

И Касабов не бе достатъчен за победа на мъжкия баскетболен „Дунав 2007“ в Троян.

Публикация   19:26     27 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     551

Русенският отбор загуби от местния „Чавдар“ с 92:99

„Дунав 2007“ отстъпи при гостуването си на „Чавдар“ Троян с 92:99 в мач от 14-ия кръг на мъжката А група. Домакините започнаха по-добре срещата и в края на първата четвърт те водеха в резултата с 25:17. През следващата част играта бе по-равностойна, но троянци съумяха да увеличат аванса си с още 2 точки за 49:39 на почивката. С основна роля за по-добрата игра на „Чавдар“ бе Николай Балев, който бе почти без конкуренция при борбата за отскочили топки под двата коша, а и по-точната стрелба на домакините неминуемо оказа влияние. Така след още 10 минути русенци изоставаха с още 4 точки за 75:61. Въпреки, че крайният изход изглеждаше решен, момчетата на Руслан Русев опитаха с финален щурм да обърнат развоя в своя полза. По-малко от минута преди края дори съкратиха изоставането си само на 5 точки, но за повече явно нямаха достатъчно сили, а и време и отстъпиха с 92:99.

За „Чавдар“ Николай Балев завърши с трипъл дабъл от 18 точки, 18 борби и 10 асистенции.

Най-резултатни за „Дунав 2007“ бяха Ивайло Касабов и Георги Минков с по 29 точки. Минков добави и 10 асистенции за дабъл дабъл. 13 точки реализира Андреан Атанасов. Симеон Савов вкара 9 точки, а с 6 точки и 9 борби завърши Искрен Тодоров. Това обаче явно не бе достатъчно за крайния успех и русенският тим записа осма загуба, като това заедно с шестте победи му носи седмото място във временното класиране на мъжката баскетболна „А“ група.