„Дунав 2007“ не се даде без бой под тепетата.

Публикация   19:24     20 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     551

Баскетболистите на русенския тим отстъпиха със 76:93 при гостуването си на един от лидерите в „А“ група „Академик“ в Пловдив

След много перипетии срещата между „Дунав 2007“ и пловдивския „Академик“, която трябваше да се играе преди 2 седмици все пак се състоя. Тогава заради лошите атмосферни условия и проблеми с транспорта русенци не можаха да излезят дори от пределите на областта по пътя си към Пловдив. В неделя обаче те нямаха такива проблеми и въпреки, че пътуваха в деня на мача не се предадоха срещу претендиращия за промоция местен „Академик“.

Началото бе за домакините, които обаче не успяха да натрупат голям аванс и в края на първата част таблото показваше 23:17 в тяхна полза. Силна серия на „студентите“ непосредствено преди почивката им донесе по-голяма преднина и на полувремето вече бяха с 18 точки напред за 56:38. Момчетата на Руслан Русев не се отказаха да опитват да се върнат в мача, но само намаляваха изоставането си до 12 точки, а 10 минути преди края съперникът им отново дръпна за 75:56. В последната четвърт последва нова силна серия за русенци, намалила разликата до 10 точки по-малко от 4 минути преди финалната сирена, но за повече нямаха сили и отстъпиха с крайното 76:93.

Най-резултатни за „Дунав 2007“ бяха Георги Минков и Николай Николов с по 19 точки, като последния записа и 8 борби. Също толкова отскочили от таблото топки овладяха и Андреан Атанасов и Искрен Тодоров, добавили съответно и 18 и 8 точки.

След тази среща русенският тим заема шестото място в класирането на мъжката баскетболна „А“ група с актив от 6 победи и 7 загуби. В следващия кръг в на 26 февруари, неделя, „Дунав 2007“ гостува на осмия „Чавдар“ Троян, който е с 2 успеха и 4 поражения у дома.