Дунав (Русе) победи с 2:1 като гост Царско село в последен мач от 16-ия кръг на първенството. Въпреки всички проблеми в състава на "драконите", те успяха да стигнат до обрат при визитата си на "царете". Родни Антуи в 20-ата минута даде аванс на домакините, но с голове на Мартин Ковачев (31) и Ивайло Лазаров (62) русенци стигнаха до важния успех.

Така Дунав изпревари днешния си съперник и събра 16 точки, докато Царско село е с 15 пункта.

Първата възможност в мача се откри пред Бахамбула в 8-ата минута. Конгоанецът обаче не затрудни Макенджиев след удар с глава.

В 20-ата минута Царско село откри резултата. Веселин Минев проби отляво и центрира в наказателното поле, където Родни Антуи стреля с глава. Вратарят на Дунав успя да отклони топката, но тя срещна гредата и влезе във вратата за 1:0.

Три минути след това домакините можеше да удвоят преднината си, но Венцислав Христов от десетина метра стреля покрай вратата.

"Драконите" изравниха при първата си добра възможност. В 31-ата минута Мартин Костадинов центрира в наказателното поле, където Мартин Ковачев изпревари Мартин Кавдански и с глава вкара за 1:1.

В края на полувремето Царско село получи възможност да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Антон Карачанаков обаче стреля в аут.

Второто полувреме започна с натиск на "царете". Дилън Баханбула на два пъти обаче не успя да затрудни Макенджиев с удари от далечна дистанция.

В 55-ата минута Йордан Минев от няколко метра прати топката покрай вратата след отличен пас на Веселин Минев.

В 62-ата минута Дунав организира отлична контраатака, след която излезе напред в резултата. Стефан Христов проби отдясно и центрира за Ахмед Ахмедов. Нападателят нанесе удар с глава, който срещна тялото на Кавдански. Топката стигна до Михаил Лазаров, който с премерен удар вкара за 2:1.

В следващите минути Царско село натисна в търсене на изравнителен гол. Удари на Антуи и Реян Даскалов обаче бяха блокирани от играчите на "драконите".

В 80-ата минута резервата Дамиен Мари стреля неточно. Минута по-късно френският халф намери Бахамбула, който нанесе опасен удар от около 15 метра, но топката срещна крака на Ковачев и излезе в корнер.

В 83-ата минута Уесли Ната бе оставен непокрит на далечната греда след центриране от корнер, но бразилецът нацели страничния стълб с глава.

В 90-ата минута Веселин Минев центрира в наказателното поле, където Карбониери стреля с глава, но Макенджиев демонстрира отличен рефлекс и спаси.