Събота, 20 Април 2024

Григор победи Гарин, отива на полуфинал в Париж

Публикация   08:05     02 Ноемв, 2019 /     akcent.bg   /     1097

Фантастична седмица за мен, засега. Пропуснах "Хелоуин", но сега се намирам на по-добро място - на централния корт тук. Всичко е фантастично до момента. Семейството ми е тук, екипът ми… чувствам се комфортно и се надявам да изиграя още два мача тук.

Това коментира Григор Димитров след победата си над Кристиан Гарин на 1/4 финалите на "Мастърс" в Париж, предаде Гонг.

"Може би във втория сет леко прибързвах, той видя това и се опитваше да търси различни ъгли, различна игра. Но аз също го забелязах и това ми помогна. Бях близо до това да загубя втория сет, но продължих да бъда солиден и краят на мача беше прекрасен за мен", каза Димитров.

Григор Димитров се класира за полуфиналите на последния турнир от сериите Мастърс 1000 в Париж, след като надигра в два сета Кристиан Гарин – в отделните части 6-2, 7-5 за около час и половина игра.

В другия четвъртфинал световният номер 1 Новак Джокович не срещна никаква съпротива срещу Стефанос Циципас, побеждавайки с 6:1, 6:2 за по-малко от час игра.

Първата ни ракета стартира великолепно срещата и след два пробива в откриващия сет дръпна в резултата. В началото на втората част българинът потегли уверено с нов брейк, но чилиецът върна пробива още в следващия гейм. При 4-4 Димитров допусна колебания на собствен сервис, а от това се възползва Гарин, който си извоюва правото да сервира за изравняване на сетовете. Нашият тенисист обаче направи моментален рибрейк, а с нов, пети пробив за срещата, затвори успешно мача в своя полза.

Така, Димитров се класира за първия си полуфинал в зала "Берси". Любопитното е, че това беше дебют за двамата на такава фаза в турнира във френската столица (за Гарин това беше и първи четвъртфинал изобщо в надпревара от сериите Мастърс 1000).