Петък, 19 Април 2024

„Дунав 2007” за малко да изпусне втория отбор на „Евроинс Черно море”

Публикация   19:21     14 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     586

Момчетата на Руслан Русев биха варненци с 83:82

Мъжкият баскетболен „Дунав 2007” постигна заслужена победа срещу втория тим на „Евроинс Черно море” въпреки, че в края пропиля с лека ръка натрупания си преди това аванс. Срещата започна равностойно, като гостите първи поведоха в резултата. След 10 минути игра те все още удържаха макар и крехък аванс от 1 точка за 16:15 в своя полза. Във втората част русенци заиграха значително по-добре и не само поеха водачеството, но и  дори започнаха да трупат аванс. На почивката таблото вече показваше 41:32 в тяхна полза. След подновяването на играта момчетата на Руслан Русев държаха съперника далеч и не позволяваха на варненския отбор да се приближи достатъчно за да помисли за обрат. 10 минути преди края те водеха с 67:56 и всички очакваха по-спокоен завършек на срещата. „Моряците” обаче не се отказаха и само около 4 минути по-късно се доближиха на 4 точки зад русенския тим. Домакините отново направиха разликата 11 точки със силна серия от 7:0, но нов импулс в редиците на „Евроинс Черно море 2” доведе до пълен обрат в резултата 13 секунди преди финалната сирена с тройка на Антон Диков. Крайният изход в срещата бе решен благодарение на точната и спокойна ръка на Георги Минков. Състезателят на „Дунав 2007” реализира 2 наказателни удара за нарушение срещу него и оформи 83:82 за русенския отбор.

Минков бе и най-резултатен за победителите с 27 точки. Николай Николов се отличи с дабъл дабъл от 16 точки и 15 борби, а Андреан Атанасов добави 14 точки и 7 борби. Симеон Савов и Теодор Друмев записаха по 9 точки, като се отчетоха и съответно с 9 и 4 борби.

Това бе шеста победа за сезона в мъжката „А” група за „Дунав 2007”, като след този кръг и двата тима имат по 6 победи и 6 загуби и делят 6-7 място в класирането.