Четвъртък, 25 Април 2024

"Лудогорец" се разправи за 25 минути с руския ЦСКА

Публикация   06:57     20 Септ, 2019 /     akcent.bg   /     473

"Орлите" стартираха с гръмка победа в групите на Лига Европа

"Лудогорец" разстреля московския ЦСКА в първия си мач от групите на Лига Европа - 5:1 в Разград. Резултатът е наистина впечатляващ срещу един от най-силните руски отбори. И беше постигнат с обрат само за 25 минути след почивката - между 48-ата и 73-тата.

Игор Дивеев изведе гостите с глава напред преди почивката. "Орлите" удариха два греди.

Ответният удар бе нанесен много бързо след почивката. В 48-ата Вандерсон вкара куриозен гол на руския национал Игор Акинфеев, като прокара топката под тялото му с удар пред наказателното поле.

В 50-ата Джоди Лукоки бе точен с добавка за 2:1. Три минути по-късно Клаудиу Кешеру заби страхотно попадение с фалцов удар. Така постави началото на своя хеттрик.

Румънецът съвсем отчая руснаците в в 69-ата, а в 73-тата ги довърши от дузпа.

Голяма победа за "Лудогорец" в един от най-силните европейски мачове на клуба въобще. Добра новина е и резултатът от другия мач в гр. Н - 1:1 между "Еспаньол" и "Ференцварош". На 3 октомври "Лудогорец" гостува в Будапеща.

Българският шампион можеше да открие още в 5-ата минута и още тогава да постави началото на разгром. Лукоки проби отдясно на атаката и шутира, но топката срещна гредата, а при добавката Вандерсон не уцели рамката.

В 11-ата Дивеев засече топката при центриране отляво и изведе гостите напред. Последва това греда - този път от страна на Марселиньо, но имаше и намеса на Акинфеев.

До края на полувремето ситуация имаше и Кешери. ЦСКА контрираше опасно, а и домакинте допускаха грешки при изнасяне на топката.

След почивката "Лудогорец" успя да накаже ЦСКА с всеки удар към вратата. При 1:3 московчани няколко пъти застрашиха Ренан, но той предотврати опасностите.

При 4:1 Марселиньо си заработи дузпа срещу Акинфеев, който получи жълт картон, а от 11-те метра Кешеру оформи крайното 5:1. До края мачът се доиграваше, а на руските "армейци" не им се вярваше какво се случва.

Тагове : Лудогорец , ЦСКА , ,