Четвъртък, 25 Април 2024

"Дунав 8806“ - „Нефтохимик 2010“ на финал за баскетболната Купа при дамите в България за трети път

Публикация   19:20     12 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     295

„Сините феи“ прегазиха „Левски“, а Петко Маринов излъга „Монтана 2003“ в полуфиналите на „Купа Оргахим“

„Дунав 8806“ се класира очаквано за финала в турнира за „Купа Оргахим“, като това ще е пето поредно участие в последния мач от надпреварата за „сините феи“. Русенският тим нямаше никакви проблеми срещу „Левски“ в препълнената зала „Дунав“ в полуфиналния мач. Феновете за пореден път създадоха невероятна атмосфера, в която възпитаничките на Стефан Мохайлов не можеха дори да чуят мислите си. Столичният отбор бе равностоен на домакините на турнира само през първата минута, след което момичетата на Георги Божков започнаха да трупат преднина, която на полувремето бе 15 точки за 48:33 в тяхна полза. Опитният наставник на „Дунав 8806“ очаквано включи в своята ротация всички баскетболистки по 10 и повече минути, за да запази свежестта на най-добрите си единици за финала. Преднината му обаче не спря да нараства до крайното 97:59. Всяка една от състезателките на русенския отбор успя да се разпише в този мач, като най-резултатна бе Ейдриен Джонсън с 26 точки, а Шарел Алън се отчете с 13.

Във финалния мач от турнира „сините феи“ за трети път в последните 5 години ще срещнат бургаския клуб воден от Петко Маринов, който бе прекръстен на „Нефтохимик 2010“ наскоро. Той успя да „излъже“ „Монтана 2003“ на Славко Димитров в по-ранния полуфинал в зала „Дунав“. В нервен и равностоен през по-голямата си част мач тимът от Южното Черноморие демонстрира хладнокръвие и отстрани монтанки. Решаващо се оказа напускането на Наталия Топалова за 5 лични нарушения още през третата част и въпреки, че 2 състезателки на „Нефтохимик 2010“ - Силвия Пеева и Олга Дубровина, я последваха през последната четвърт добрата игра и точният мерник на бившата „дунавка“ Анета Митева и талантливата Мария Цанкова донесоха успеха за бургазлийки със 73:61. Така за трети път в последните 5 години финалът в този турнир ще е между представителите на Русе и Бургас, като се очаква домакините на „Купа Оргахим“ от „Дунав 8806“ да получат подкрепата на поне 1000 свои фенове в залата в квартал „Здравец“ в преследване на трето поредно отличие в петия си финал в надпреварата.