Лудогорец отново е в групите на Лига Европа!

Публикация   23:53     29 Авг, 2019 /     akcent.bg   /     494

Отборът на Лудогорец се класира за четвърти път в историята си за груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" отстраниха словенския Марибор в плейофите на надпреварата, след като завършиха 2:2 при гостуването на стадион "Лютский върт". Първатa среща в България бе приключила 0:0 и така с головете си на чужд терен разградчани отново са в групите.

Марибор - Лудогорец+11

Мачът започна отлично за играчите на Станислав Генчев и на почивката те водеха с 2:0 след попадения на Марселиньо и Клаудиу Кешерю. След почивката обаче подцениха съперника и позволиха да им бъдат отбелязани две попадения. Последните минути на срещата бяха доста драматични, но до пълен обрат не се стигна.

Станислав Генчев заложи на вратата на Пламен Илиев и пред него в отбрана бяха Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци и Сисиньо. В халфовата линия действаха Абел Анисе и Стефан Баджи, а малко по-напред от тях - Марселиньо. По двете крила - Вандерсон и Жоржиньо, а в атака пък бе Клаудиу Кешерю.

Срещата започна с превъзходство на Лудогорец, докато домакините разчитаха на контраатаки. Първият точен удар към вратата на словенците дойде в 14-ата минута, като Ваднерсон не затрудни особено Кенан Пирич.

В 16-ата минута се стигна до любопитна ситуация. Форстър при опита си да изчисти топката я изпрати извън пределите на стадиона. Само минута по-късно обаче резултатът бе открит от българите. Марселиньо получи топката в наказателното поле вляво на атаката и с отличен удар не остави шансове на стража.

В 25-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Сисиньо финтира двама футболисти на Марибор и бе изритан в наказателното поле. Съдията се забави няколко секунди с решението си, но в крайна сметка посочи бялата точка. Зад топката застана Кешерю и удвои, въпреки че Пирич бе близо да отрази удара.

В 35-ата минута дойде най-чистото положение за домакините през първата част. Рок Кронаветер се оказа на стрелкова позиция сам срещу Илиев, но силният му шут излезе в аут покрай гредата.

В даденото от съдията продължение на първата част домакините имаха претенции, че Пламен Илиев е играл с ръка извън наказателното си поле, след като стражът излезе да пресрещне една дълга топка в близост до тъч линията. Съдията обаче не чу оплакванията на словенците и не отсъди нищо.

Втората част започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата с цел да се опитат да се доближат до обрата. Марибор обаче така и не се приближаваше застрашително до вратата на Илиев. Така обаче се стигна до 65-ата минута. Тогава появилият се като резерва Маркос Таварес се озова на чиста позиция сам срещу вратаря и успя да прати топката покрай Илиев за 1:2.
    Шест минути по-късно резултатът вече беше 2:2. При едно центриране от пряк свободен удар на Ванац Пожег топката не бе засечена от никого, което обърка Илиев и кълбото влетя в мрежата му за изравняването.

В последните минути играчите на Марибор се настаниха в половината на Лудогорец, но натискът им бе по-скоро хаотичен. Домакините залагаха основно на центрирания към вратата на Илиев. Защитата на българите бе концентрирана достатъчно, за да не допусне попадение и така въпреки драматичните последни моменти Лудогорец се поздрави с крайния успех.