Четвъртък, 28 Март 2024

Шампионска титла за девойките до 21 години

Публикация   18:36     02 Юни, 2019 /     akcent.bg   /     549

Девойките до 21 години на СКТМ Дунав Русе, водени от треньора Стефан Лъвчиев ,завоюваха шампионска титла отборно на проведеното първенство в Пловдив ( 31.5-2.6.2019г.)

Мария Йовкова, Михалеа Димова и Ивон Кръстева , които на практика са и женския тим на Дунав, постигнаха пет победи с по 4:1 за да стигнат до шампионската титла. Те победиха на полуфинал “Две Могили” , а по стечение на обстоятелствата на финала “Корабостроител 92″ Варна, когото бяха победили в предварителната група със същия резултат.

След срещите на отборното се проведоха и турнирите на сингъл, двойки и смесени двойки. Отново момичетата на Дунав блестяха!

Мария Йовкова завоюва два златни медала – на лично и на двойки със съотборничката си Михаела Димова.  Йовкова победи на финала Кръстина Иванова “Стоянстрой” /Пловдив/ с 3:0 гейма. На двойки русенки победиха тандема Илиева/Враменцалиева.

Миша Димова спечели бронз на лично, а на смесени двойки в партньорство с Явор Белаков /Чоо Пловдив/ също стигна до бронза.

16 годишната Ивон Кръстева стигна до четвъртфинал на двойки с Вики Персова от “Стоянстрой” /Пловдив/. На лично бе спряна от бившата национална състезателка Есин Саид /НСА София/ след оспорван двубой загубен с 1:3 гейма.

Със спечелените шампионски титли и медали Дунав Русе запазва силното си име сред водещите клубове в страната!