Четвъртък, 25 Април 2024

Дунав остана в Първа лига след чутовна драма със Септември

Публикация   07:34     23 Май, 2019 /     akcent.bg   /     516

Отборът на Дунав Русе стигна до феноменална победа с 3:2 при визитата си на Септември София в плейофен мач за оставане в Първа лига. Успехът за русенци неутрализира победата на Септември в Русе преди три дни с 1:0 и с общ резултат 3:3, но повече голове на чужд терен, отборът, воден от Людмил Киров спечели така важния дуел помежду им. По този начин русенци запазиха елитния си статут и през сезон 2019/20, докато столичният тим ще трябва да играе баражен мач срещу заелия трето място отбор в крайното класиране във Втора лига, за да остане и той в елита.

По този начин за четвърти пореден сезон Русе ще има отбор в елита на българския футбол. По този начин Дунав реално финишира на 11-ото място в крайното класиране на Първа лига.

Всичко стартира феноменално за Септември, който откри резултата в петата минута, когато Здравко Димитров отбеляза гол. В 41-ата обаче Исмаил Иса наказа грешка на домакините в защита и изравни резултата, а в сетния миг на първата част Свилен Щерев направи пълен обрат за Дунав. В 67-ата минута пък капитанът на Септември Борис Галчев видя възможност и изравни резултата, правейки 2:2, но в 73-ата втори гол за Свилен Щерев прати Дунав за втори път напред в резултата.

До края на мача на Щерев му остана време да си изкара и червен картон след груб фаул срещу Здравко Димитров, а в последната минута на мача вратарят на Септември Янко Георгиев се просна в наказателното поле, искайки дузпа, но Николай Йорданов не отсъди такава.

Септември (4-2-3-1): Янко Георгиев – Георги Стоичков, Ал. Дюлгеров. Ал. Бенга, Дарко Глишич – Борис Галчев /к/, Фабиано Алвеш, Здравко Димитров, Асен Чандъров, Георги Русев – Кристофър Мандиангу

Треньор: Мариан Христов

Дунав (3-4-3): Благой Макенджиев – Георги Динков, Мартин Ковачев /к/, Илия Мунин – Петър Патев, Красимир Станоев, Свилен Щерев, Александър Исаевски – Самуел Инкоом, Ахмед Ахмедов, Исмаил Иса

Треньор: Людмил Киров

Стадион: „Васил Левски”

Съдия: Николай Йорданов, София