Четвъртък, 28 Март 2024

ЦСКА победи "Берое" и се върна в битката за титлата

ЦСКА победи
Публикация   07:28     19 Май, 2019 /     akcent.bg   /     248

ЦСКА съживи шампионските си амбиции два кръга преди края на сезона в Първа лига. Червените стигнаха до труден, но ценен успех над "Берое" с 1:0 в последния мач от 36-ия кръг в първенството.

Съставът воден от Добромир Митов и консултанта Люпко Петрович се възползва от равенството на "Лудогорец"  по-рано през деня срещу "Левски" и се доближи само на точка от шампиона. В герой за ЦСКА се превърна Тиаго Родригеш, който вкара единствения гол в 16-ата минута. Изключително силен мач направи и вратарят на гостите Витаутас Черниаускас.

Преди почивката ЦСКА игра по-добре, а през второто полувреме предимството беше на страната на домакините, които обаче бяха спряни от стража на червените.

В последните си два мача за сезона ЦСКА се изправя срещу "Левски" (21 май) и "Ботев" (Пловдив) на "Българска армия" (24 май). Шампионите имат гостуване на "Ботев" и домакинство на "Черно море".

Началните минути на мача донесоха много брак в действията и на двата тима, като грешките преобладаваха. "Берое" се беше прибрал плътно в своята половина, като опитваше да не дава много пространства на гостите от София.

В 16-ата минута ЦСКА успя да открие след хубава атака през центъра. Рубен Пинто намери Жоржиньо, който беше оставен свободен от играчите в зелено и подаде към Тиаго на границата на наказателното поле. Португалецът овладя топката и с второто докосване отправи хубав удар по диагонала в долния десен ъгъл на Душан Перниш – 1:0.

Тиаго отбеляза осмия си гол за сезона, като затвърди добрата си форма, след като в мача с "Черно море" също се разписа и добави две асистенции.

Най-добрите шансове за "Берое" за гол бяха в самия край на първата част и те дойдоха от двамата крайни защитници. В 43-ата минута Александър Василев напредна и стреля мощно от около 25 метра, но Черниаускас успя да парира.

Секунди по-късно топката не беше изчистена далеч и се откри шанс пред Иван Бандаловски. И в този случай стражът на ЦСКА внимаваше.

След почивката ЦСКА не показа почти нищо в офанзивен план, освен епизодични флангови атаки. "Берое" първоначално беше плах и на терена преобладваше битката, когато и по-грубите влизания от двете страни зачестиха. След 65-ата минута домакините все пак се активизираха, като работата пред Черниаускас се увеличи.

Вратарят на ЦСКА трябваше да се намесва при опасни центрирания и удари от нападателите в зелено. Александър Василев продължи да бъде много активен и още два пъти стреляше към вратата на ЦСКА, а веднъж късмета си опита и Мартин Камбуров.

Домакините завършиха с общо 15 удара, но нямаха късмет в предни позиции. ЦСКА се задоволи с гола си аванс и до края на срещата пазеше резултата с всички средства.