Петък, 26 Април 2024

Локо – Русе отстъпи на „Спартак“ – Варна

Публикация   15:50     28 Апр, 2019 /     akcent.bg   /     822

Футболистите на Локомотив (Русе) не успяха да се противопоставят на лидера във временното класиране и основен претендент за промоция във Втора лига Спартак (Варна). Гостите се наложиха по категоричен начин с 4:0 в двубоя, игран на Градския стадион. В 9-ата минута „соколите“ поведоха в резултата. Валентин Веселинов отправи силен удар и с рикошет в тялото на бранител на „железничарите“ топката влетя в мрежата за 0:1. След още двадесет минути игра варненци удвоиха преднината си. Точен бе Румен Николов. На свой ред локомотивци опитаха да отправят поглед в предни позиции и успяха да създадат две-три положения до края на първото полувреме. Отбраната на гостите обаче бе на мястото си, като не допусна изненади.

И през втората част тимът на Спартак (Варна) продължи да бъде по-активния отбор на терна. В 53-ата минута Беадир Беадиров вкара 0:3 след асистенция на бившия халф на Локо (Русе) Мирослав Георгиев, който тази пролет играе за „Спартак“. Точка на спора сложи отново Валентин Веселинов в 72-ата минута с втория си гол в мача за крайното 0:4.

„Отгоре на всичките ни кадрови проблеми преди тази среща, в 20-ата минута се лиших заради контузия и от Динко Станчев. Дениз Неджмиев не взе участие днес заради служебни ангажименти. Нека не забравяме, че ние сме с аматьорски статут и нашите футболисти ходят на работа. Очаквам за втората фаза на първенството да възстановим контузените си играчи и да се представим успешно срещу по-слабите отбори в групата“, каза след срещата старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Плейофните мачове от „Втората седмица“ започват на 1 май, сряда. Според схемата, тогава „железничарите“ ще почиват по програма, след което на 5 май, неделя ще посрещнат отбора на „Тополи 2010“.