„Дунав“ и „Септември“ поделиха по една точка

Публикация   18:10     26 Апр, 2019 /     akcent.bg   /     749

Футболните отбори на „Септември“ и „Дунав“ завършиха при равенство – 1:1 в поредният мач от баражите за оставане в Първа професионална лига. Така на практика развръзката в група „Б“ от втората осмица беше отложена.

Двата тима изиграха изключително драматичен двубой, а попаденията станаха след автоголове. Домакините от „Септември“ имаха повече голови положения, но не успяха да реализират нито едно от тях.

Още в петата минута капитанът на „Дунав“ Мартин Ковачев си отбеляза автогол след порстрелна топка на Здравко Димитров отляво. Отговорът на русенци дойде само 4 минути по-късно. Александър Дюлгеров си заби топката във вратата, като този път асистент беше Драгош Фирцулеску.

Откритата игра създаде предпоставки за серия от голови положения, но до почивката до нови попадения не се стигна. Сахити и Мандионго от Септември се отличиха, като пропуснаха 100-процентови ситуация. Гостите също застрашаваха сериозно вратата на Янко Георгиев. През втората част на мача, нито един от двата отбора не успя да постигне точно попадение. Така мачът завърши при резултат 1:1.

В следващия двубой, русенци посрещат отбора на „Славия“ на Градския стадион в Русе.

Тагове : футбол , ФК ,