Днес е : Събота, 20 Април 2019

Тринадесетото издание на международния фестивал „Танцуващата река“ се проведе в Русе

Публикация 15 Apr, 2019 / akcent.bg

  При голям интерес и повишено участие премина тринадесетото издание на международен танцов фестивал „Танцуваща река“. Организатори на фестивала са Община Русе, Общински Младежки дом-Русе и Сдружение „Импулс“.

   Фестивалът е посветен на Международния ден на балета и има за цел да популяризира танцовото и балетно изкуство сред децата и младежите, да стимулира и развива таланта и артистичността им и да даде възможност за нови контакти и изяви. Тази година броя на участващите състави наброяваше 27 състава от цяла България, Румъния и Италия, а участниците бяха общо 540, които изпълниха 188 танца. Всички те се състезаваха в следните категории: солови изпълнения - в първа, втора и трета възрастови групи, а малки и големи групи - в подготвителна, първа, втора и трета възрастови групи. Фестивалът има конкурсен характер и  включва следните стилове: съвременни танци, джаз танц и contempоrary,  танцово шоу/Show Dance/MTV шоу и тематичен танц, улични танци и хип-хоп.

   Поради големия интерес конкурсът се проведе на две сцени – Голяма зала на Доходно здание и зала Опера, където се представиха само солови изпълнения. Като общият ѝм брой бе рекорден тази година- общо 88 солови изпълнения. Публиката избухваше в аплодисменти и възторг, а целият ден премина със силен емоционален заряд. С особено вълнение и тържественост премина и церемонията по награждаването. Голямата награда - Гран При на конкурса получи Балет „Елемент“ от град Варна.

    Специална неочаквана награда получиха три участнички от три различни града на страната ни, от румънската хореографка – Флори Йордаче, дългогодишен участник на конкурса, която връчи три награди за безплатно участие на конкурса за модерен балет в град Брашов, Румъния тази година.

    Вече тринадесета година фестивалът възпитава младите в дух на уважение и любов към балетното изкуство.

                   Подготвителна група, категория „Съвременни танци“, Малка група

I Място: „Пеперуди“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

II Място: „Viva“ – Балет „Лиденс“, гр. Силистра

III Място: „Фръц-фръц“ – Танцова формация „Фаворит“, гр. Шумен

            Подготвителна група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

I Място: „Паяци“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

I Място: „Първи урок по цигулка“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: „На село“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

II Място: „Паяци“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

III Място: “Lollipops“ – Tic-tac Junior, Caracal, Romania

                Подготвителна група, категория „Съвременни танци/Contemporary“, Голяма група

I Място: „Спец отряд“ – Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

II Място: „Вълшебната гора“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: „Индианци“ – Танцова формация „Хатор“, гр. Варна

            Подготвителна група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

I Място: Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: „Гимнастички“ – Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

II Място: „Ледена епоха“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: „Танцувай с мен “– Балет „Лиденс “– гр. Силистра

               I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци/Джаз танц “, Соло

I Място: „Истинска“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново

I Място: „Я, кажи ми“ – Магдалена Найденова, Балет „Елемент“, гр. Варна

I Място: „Сълза“ – Мая Сичанова, Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: „Мистик“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

II Място: „Амира“ – Танцово студио „Динамик“ – гр. Велико Търново

II Място: „Мама знае“ – Карина Карева, Балет „Тнити“, гр. Варна

III Място: „Разкъсана“ – Йоана Тодорова, Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

III Място: „Въпрос“ – Валентина Маркова, Танцова формация „Фаворит“, гр. Шумен

III Място: „Shimmy“ – PM Dance studio, гр. Варна

              I-ва възрастова група, категория „Contemporary “, Соло

I Място: „Life“ – Margaritare, Slatina, Olt, Romania

I Място: “Inside” – Биляна Колева, Балет „Тинити“, гр. Варна

II Място: „My Story“ – Виктория Узунова, Балет „Тинити“, гр. Варна

II Място: „Виж ме такъв“ – Николай Симеонов, Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

III Място: „За мама“ – Никол Ватаманюк, Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: “Nerodia” – Tic-tac, Caracal, Romania

                  I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу “, Соло

I Място: „Genie“ PM Dance Studio, гр. Варна

II Място: „Хамелеон“, Даная Йорданова, Балет „Елемент“, гр. Варна

III Място: „Beautiful gipsy“ – Maria Dimitrescu, Millenium Art, Giurgiu, Romania

III Място: “Парти тайм” – Танцово студио „Танцувалня“, гр. Шумен

              I-ва възрастова група, категория „Улични танци “, Соло

I Място: „Муха без глава“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

                 I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци“, Малка група

I Място: „Това, което не успяхме да кажем“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново

II Място: „Принцесите и жабока“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: „Зелени лудории“ – Танцова формация „Фаворит“, гр. Шумен

III Място: „Дунавски кристали“ – Балет „Лиденс“ – гр. Силистра

             I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

I Място: „Нашите бащи“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: „Ято“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

II Място: „Migente“ – Millenium Art, Giurgiu, Romania

III Място: „Американо“ – Балет „Лиденс“, гр. Силистра

III Място: “Lolly Jolly Pop” – PM Dance Studio, гр. Варна

             I-ва възрастова група, категория „Улични танци“, Малка група

I Място:  „Пирати“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

II Място: „Фортнайт“ – оранжево настроение – Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

            I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци/Джаз танц/Contemporary“, Голяма група

I Място: “Imagine”, Margaritare, Slatina, Olt, Romania

II Място: „Странници“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново

III Място: „Агенти“ – Танцова формация „Хатор“, гр. Варна

               I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

I Място: „Огън“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

I Място: Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

II Място: „Насторение“ – Балет „Лиденс“, гр. Силистра

II Място: „Harem“ – Tic-tac, Caracal, Romania

III Място: “Пустото лудо и младо” – Танцово студио „Скай денс крю“, гр. Шумен

III Място: „Измислен свят“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

Награда за дебют: „Скай денс крю“, гр. Шумен

                  I-ва възрастова група, категория „Хип-хоп“, Голяма група

I Място: „Стрийтшоу“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

III „Марионетки“ - Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

                   II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци“, Соло

I Място: „Чувствам“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново

I Място: “Me myself and I” – София Ганева, Балет „Елемнт“, гр. Варна

I Място: „The Protagonist“ – Катерина Янчева, PM Dance Studio, гр. Варна

II Място: „Белезите на света“ - Вивиан Колева, Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: “Angel”, Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

II Място: „Кокетка“ – Танцова формация „Хатор“, гр. Варна

III Място: „Половин живот“ – Танцова формация „Емоушън“, гр. Шумен

III Място: „Тъмен рай“ – Балет „Арабеа“, гр. Разград

III Място: „Бюри а френд“ – Танцово студио „Танцувалня“, гр. Шумен

                  II-ра възрастова група, категория „Contemporary/Джаз танц“, Соло

I Място: „Human“ – Millenium Art, Giurgiu, Romania

II Място: “The Lady” – Бетина Бонева, PM Dance Studio, гр. Варна

III Място: „Силата на парите“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

Поощрение: „Преди да падна“ – Деяна Мартинова - Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

                  II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу“, Соло

I Място: „Хуманоид“ – Стефани Колева – Балет „Елемент“, гр. Варна

II Място: „Bachata fusion“ – Millenium Art, Giurgiu, Romania

III Място: “Dangerous” – Балет „Лиденс“, гр. Силистра

III Масто: „Зазоряване“ - Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

                II-ра възрастова група, категория „Улични танци/Хип-хоп“, Соло

I Място: „Лудница“ – Ива Младенова, гр. Разград

II Място: „Обир“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

              II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци/Contemporary/Джаз танц“, Малка група

I Място: “Lost in dream” – PM Dance Studio, гр. Варна

II Място: „Малка мома“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

III Място: „Пламък“ – Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

             II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

I Място: „Обир“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

II Място: „Страст“ – Балет „Лиденс“, гр. Силистра

III Място: „Кошмари“ – Танцова формация „Емоушън“, гр. Шумен

               II-ра възрастова група, категория „Улични танци“, Малка група

III Място: „Буумбокс“ – Танцова формация „Танцувалня“, гр. Шумен

                II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци/Contemporary“, Голяма група

I Място: “Weight” – PM Dance Studio, гр. Варна

II Място: „С огъня“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: „До последен дъх“ - Театрално-танцова формация  „Пулс”, гр. Разград

           II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц/MTV Show“, Голяма група

I Място: Millenium Art, Giurgiu, Romania

I Място: Танцово студио „Импулс“, Русе

II Място: „Is it scary?“ – Ritmic, Caracal, Romania

II Място: „Лиани“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

III Място: „Графити“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

III Място: „Арабика“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр.  Разград

          II-ра възрастова група, категория „Улични танци“, Голяма група

I Място: „Propaganda” – Ritmic, Caracal, Romania

III Място: “Мигли и диаманти” – Танцово студио „Танцувалня“, гр. Шумен

             III-та възрастова група, категория „Съвременни танци“, Соло

I място: „Изкушение“ – Хелин Хасан, Балет „Елемент“- гр. Варна

I място: „Толкова далеч от теб“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново

II място: „Хестия“ – ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

II място: „Всичко от мен“ – Десислава Тодорова, ТТФ „Пулс“, гр. Разград

II място: „Прекрати мълчанието“ – Станислава Василева, балет „Елемент“, гр. Варна

III място: „Събуди се от този кошмар“, балет „Арабеа“, гр. Разград

III място: „Нереално“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

Поощрение: “Not just another perfect face” – ТШ „Еми-денс“, гр. Разград

Поощрение: „Дишай“, ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

             III-та възрастова група, Категория „Contemporary“, Соло

I място: „Noises in my head“ – Ciapic Bogdan, Сaracal, Румъния

II място: „Crowt“ – Неда Тенева – Балет „Тинити“, гр. Варна

III място: „Burn out“ – Александра Калудова, Балет „Тинити“, гр. Варна

               III-та възрастова група, Категория „Танцово шоу“, Соло

I място: „Freedom“ – Laura Meloni, Italy

II място: „Паяк“ – ТШ „Еми-денс“, гр. Разград

III място: „Еволюция“ –ТФ „Хатор“- гр. Варна

Поощрение: „В дискотеката“ – ТФ „Хатор“,  гр. Варна

                III-та възрастова група, Категория „Улични танци“, Соло

I място: „Бягство“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

II място: „На улицата“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

III място: „Лудост“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

            III-та възрастова група, Категория „Съвременни танци/Джаз танци/Contemporary/Танцово шоу“, Малка група

I място:  Балет „Елемент“- гр. Варна

II място: „Магнити“ – ТС „Импулс“, гр. Русе

III място: „В капан“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

                III-та възрастова група, Категория „Улични танци“, Малка група

I място:  „Пилоти“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

II място: „Черните пантери“ – ТС „Танцувална“, гр. Шумен

III място: „От никъде“ – ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

                     III-та възрастова група, Категория „Съвременни танци“, Голяма група

I място:  „Метрото в Лондон“ – балет „Елемент“, гр. Варна

II място: „Всички мои лица“ – ТС „Импулс“, гр. Русе

III място: „Жриците на Хадес“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

                III-та възрастова група, Категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

I място:  „Камериерки“ – ТС „Импулс“, гр. Русе

II място: „Rama Lama“ – Luckys, Slatina Olt, Romania

II място: „Avatar“ – Luckys, Slatina Olt, Romania

III място: „Отровната орхидея“ – ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

            III-та възрастова група, Категория  „Улични танци/Хип Хоп“, Голяма група

I място:  „911“ – ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

II място: „Street Legacy Vibe“ – Street Legacy - Pitesti, Romania

III място: „На пук“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

            СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Най-атрактивен състав: „Cracal“ Romania

Най-проспериращ състав: “Street Legacy” Pitesti

Най-добър чуждестранен състав: “Millenium Art”, Romania

Награда на журито: ТФ „Емоушън“, град Шумен

Специална награда на ОМД Русе:  Балет „Тинити“- гр. Варна

Награда на Община Русе: ТС „Импулс“, гр. Русе

НОСИТЕЛ ГРАН ПРИ „ТАНЦУВАЩА РЕКА 2019“: Балет „Елемент“ - гр.  Варна

 

Коментари

Свързани новини

Реклама

Реклама