Сряда, 24 Април 2024

Дунав разби Славия с 5:3 в София

Публикация   08:10     13 Апр, 2019 /     akcent.bg   /     650

Дунав разби Славия на стадиона в "Овча купел" с 5:3 в мач от група "Б" на втората осмица. Гостите показаха изключителна нападателна мощ и можеха да спечелят и по убедително. Домакините играха безобразно, като особено се отличи защитата, допуснала повече от десет точни удара в очертанията на вратата на Стергиакис.

Мачът започна с териториално превъзходство на домакините, но гостите откриха резултата. В 12-ата минута Исмаил Иса вкара след добавка на избита от Стергиакис топка след удар на Фърцулеску.

Противно на очакванията дунавци доминираха след попадението и в 24-ата минута удвоиха. Илия Мунин се извиси след корнер и непокрит заби с глава топката във вратата.

Снимка 417878

Източник: LAP.bg

Славистите все пак успяха да притиснат съперника, който се бранеше много организирано. В 41-ата минута Славчо Шоколаров центрира ювелирно и Радослав Кирилов със страхотно воле с левия крак намали за 1:2.

И когато "белите" помислиха ,че могат да изравнят, "драконите" направиха най-хубавата атака в мача. В 43-ата минута Диян Димов разкъса защитата на "белите" с вертикален пас и намери Иса, който след финт остана сам срещу Стергиакис. Нападателят изчака и подаде топката успоредно на Светослав Ковачев, който не можеше да сгреши.

"Белите" потърсиха бърз обрат след почивката. Те спечелиха дузпа след фаул на Патев. Цветелин Чунчуков беше безпощаден за 2:3 в 51-ата минута.

Гостите отговориха почти мигновено. Светослав Ковачев отбеляза второто си попадение в 54-ата минута след отлично подаване на Исаевски за 2:4.
В 61-ата минута Драгош Фърцулеску стреля по земя от малък ъгъл отляво. Топката се удари в далечната греда и влезе за пети път във вратата на Славия. Асистенцията беше на Светослав Ковачев.

За момент изглеждаше, че головете в мача ще станат повече от зрителите. "Драконите" имаха още няколко добри положения за гол, но Стергиакис не искаше да се излага с още топки влезнали във вратата му.

Снимка 417877

В последната минута Радослав Кирилов със солово изпълнение вкара почетен трети гол и направи резулатата малко по-приемлив - 3:5.

С този успех Дунав излезе на две точки пред Септември в голямата битка, за това кой ще бъде съперник на Верея в първия плейаут.

Източник: Топ спорт