Четвъртък, 28 Март 2024

Дунав приключи първия си лагер с равен срещу Берое

Публикация   07:54     18 Март, 2019 /     akcent.bg   /     441

Дунав и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от последния кръг на редовната фаза на Първа лига.

Равенството в Русе бе достатъчно за "моряците" да се изкачат на петата позиция, измествайки Берое от нея.

Старозагорци започнаха календарната година от четвъртото място, но ще влязат в плейофите с две места по-надолу.

Мачът в Русе бе решен от две дузпи през първата част.

В 18-ата минута Пламен Димов подкоси откъсващия се Исмаил Иса и съдията отсъди наказателен удар за домакините.

Зад топката застана Божидар Васев, който вкара.

Само 10 минути по-късно обаче резултатът в Русе бе равен.

Опитният Георги Илиев падна в наказателното поле, а съдията се подведе и отсъди дузпа, която по-скоро нямаше.

Самият Илиев застана зад топката и прати във вратата за 1:1.

Мачът ще се запомни и с куриозен момент през първата част, когато гол на Дунав бе отменен.

Красимир Станоев изпълни фаул почти от тъч линията, а топката доби странна парабола и влетя във вратата, като в първия момент намесата на вратаря изглеждаше нелепа.

Докато русенци се радваха обаче, съдията отмени попадението, защото ударът е бил непряк свободен, което обяснява защо стражът Дюлгеров я остави да се оплете в мрежата му.