Григор Димитров победи сърбинът Янко Типсаревич с 4-6, 6-3, 6-1, 6-4 и се класира за втория кръг на Australian Open 2019. Българинът започна колебливо, загуби първия сет, но после беше безупречен срещу неигралия в последните 15 месеца официални срещи сърбин. В сряда Гришо ще играе с уругвайския майстор на червени кортове Пабло Куевас.

Мачът започна с два дълги гейма, в които и Димитров, и Типсаревич имаха по две възможности за пробив. При 4-3 хасковлията изпусна още две брейк точки, за да бъде пробит в следващия гейм. Типсаревич реализира първия сетбол след 39 минути игра.

Типсаревич достигна до последната си точка за пробив в началото на втората част. Григор се спаси и след дълъг и оспорван гейм и проби на 15. Това му даде инициативата и до края на частта той диктуваше играта. Сърбинът успя да се спаси на два пъти от нов пробив в четвъртия най-дълъг гейм в мача.

Българинът беше безапелационен в третия сет, започвайки с брейк на нула. Типсаревич успя да счупи геврека при 0-4, но крайният резултат 6-1 в полза на Григор говори всичко.

Последната част беше сравнително равностойна, като сърбинът успяваше някак да се измъкне. Все пак хасковлията реализира така необходимия му пробив в последния гейм от мача при втората си възможност след 2 часа и 36 минути игра.

Точките в срещата са 128-125. Григор направи 18 аса срещу 6 на съперника си. Двойните грешки са 8 на 4.

Българинът направи 42 уинъра и 43 непредизвикани грешки срещу 22 уинъра и 38 грешки за Типсаревич.

В сряда Димитров ще срещне уругвайския специалист на клей Пабло Куевас, който неочаквано лесно победи друг сърбин - Душан Лайович след 6-4, 6-5, 6-1. За щастие Куевас не е много убедителен на твърди настилки.