Григор се класира за четвъртфиналите в Бризбейн

Публикация   08:49     02 Ян, 2019 /     akcent.bg   /     906

Първата ракета на България победи австралиеца Джон Милмън

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн, Австралия.

Най-добрият български тенисист спечели в два сета (6:3, 6:4) срещу представителя на домакините Джон Милман.

Срещата от втория кръг на турнира продължи час и половина. Следващият съперник на първата ни ракета на четвъртфинала е поставеният под №2 в схемата японец Кей Нишикори, той да се справи с Денис Кудла от САЩ - 7:5, 6:2.

Любопитно е, че Димитров и Милман спориха на същата фаза и през миналата година. Тогава защитаващият титлата си Григор спечели много трудно с 2:1 сета. Днес не бе така, макар че срещна трудности във втората част.

В първия сет Димитров проби за 4:2, след което затвърди и до края не изпусна инициативата. Той не даде нито точка за брейк на представителя на домакините.

Българинът започна много добре и втория сет, като направи серия от четири поредни гейма с два пробива. Така дой дръпна с 4:1, но отново показа стара слабост и не затвори срещата по-бързо.

На свой ред Милман върна двата брейка и изравни - 4:4. Все пак хасковлията се съвзе, нанесе нов удар на сервиса на своя съперник - 5:4 (обрат от 40:15 в полза на Милман!), след което вече нямаше прошка - 6:4 и 2:0.

По-късно днес Григор ще играе и на двойки, заедно със своя приятел Райън Харисън (САЩ). През миналата година Димитров стигна до полуфинал на сингъл в Бризбейн, където отстъпи пред Ник Кириос (Австралия).