Петък, 19 Април 2024

"Ботев" (Враца) се завърна у дома с победа над "Дунав"

Публикация   14:50     11 Ноемв, 2018 /     akcent.bg   /     661

"Ботев" (Враца) се завърна на своя стадион с победа срещу "Дунав" (Русе) в първия неделен двубой от 15-ия кръг на Първа лига. Тимът на Сашо Ангелов спечели с 1:0, а Валери Домовчийски отбеляза единственото попадение в 49-ата минута.

Домвчийски започна като титуляр на мястото на Валери Божинов, който остана на пейката през цялата среща. Четири минути след почивката защитата на "Дунав" допусна груба грешка и "Ботев" се възползва. Левият бек Преслав Петров върна много лошо топката назад към Мартин Ковачев, Домовчийски пресече и от границата на наказателното поле я насочи с левия крак в долния десен ъгъл на вратаря Станислав Антонов.

Това беше първият домакински двубой за "Ботев" на стадион във Враца след пауза от 2000 дни. Срещата срещу "Дунав" (Русе) беше наблюдавана на живо от около 6000 зрители.