Събота, 20 Април 2024

`Лудогорец` си върна третото място с лесна победа срещу `Дунав`

Публикация   06:59     03 Септ, 2018 /     akcent.bg   /     651

"Лудогорец" постигна безпроблемна победа с 3:1 срещу "Дунав" (Русе) в последния мач от седмия кръг на Първа лига. Шампионите събраха 14 точки и се върнаха на третото място, като изпревариха "Берое" и "Черно море", които имат по 12 точки.

Тимът от Разград се доближи на две точки от втория ЦСКА и на пет от лидера "Левски". "Дунав" заема 12-ата позиция с шест точки след петата си загуба за сезона. По-слабо до момента се представят само "Септември" (София) и "Верея", които имат съответно четири и две точки.

"Лудогорец" изигра най-резултатния си мач през сезона и за пръв път отбелязаха повече от два гола в Първа лига под ръководството на Пауло Аутуори. Разградчани нямаха никакви трудности срещу "Дунав" и можеха да открят резултата още в 23-ата секунди. Вандерсон обаче пропусна, останал сам срещу вратаря Филип Димитров.

Клаудиу Кешеру, Густаво Кампаняро и Джоди Лукоки също пропуснаха добри възможности, преди да се стигне до откриването на резултата в 26-ата минута. Филипов спаси удар на Кампаняро, но защитата пред него не успя да изчисти добре. Последва отлично подаване на Кешеру към Лукоки, който със силен удар прати топката в мрежата.

Шест минути след почивката домакините решиха мача с втори гол. Вандерсон центрира от корнер, а Кешеру засече топката от воле и отбеляза страхотно попадение. Две минути по-късно румънецът окончателно уби интригата в двубоя. Той беше изведе очи в очи с Филипов и технично го прехвърли.

"Лудогорец" имаше възможности да спечели и по-убедително, но вместо това получи попадение в 77-ата минута. Иван Коконов получи дълго диагонално подаване, премина технично двама противникови играчи и от малък ъгъл преодоля вратаря Ренан.