Петък, 19 Април 2024

Лудогорец надхитри Торпедо в Грузия и е на крачка от групите на Лига Европа

Публикация   07:00     24 Авг, 2018 /     akcent.bg   /     678

"Орлите" са на път отново да играят сериозен европейски футбол

Лудогорец е много близо до класиране в групите на Лига Европа, след като в плейофния кръг постигна успех с 1:0 при визитата на грузинския Торпедо Кутаиси.

Така на практика „орлите” имат голямо предимство преди реванша и са само на крачка от груповата фаза на втория по сила евротурнир.

Единственото попадение в срещата бе дело на Вандерсон, който се разписа в продължението на първото полувреме.

За домакините от Торпедо като титуляр игра бившият бранител на Ботев (Пловдив) Лазар Марин, който се представи на добро ниво.

Вторият мач е само след седмица в Разград.
adoceaninvestorbgxcijbxjqgf() Error occurred during the loading of an video. Реклама

/* (c)AdOcean 2003-2016, investor_bg.Gol.bg.Gol_Master.InArticle Zone */
ado.slave('adoceaninvestorbgxcijbxjqgf', {myMaster: '9m0HCWN6Ny2lkRwS76Ih5Cr9XnkjWfr3U7qY9_Bp2KP.27' });

В 15-ата минута Мисиджан отправи много опасен удар по посока на противниковата врата, но стражът на грузинците успя да избие топката в корнер.

Минути след това Кампаняро засече една добра топка с глава след центриране от корнер, но кълбото премина на сантиметри покрай вратата.

В самия край на полувремето Вандерсон даде аванс на разградчани, след като нахлу в наказателното поле и преодоля няколко футболисти, а след това със силен удар от близка дистанция се разписа.

Второто полувреме започна с добро темпо и двата тима демонстрираха добра игра през първите минути от него.

В 65-ата минута Лудогорец стигна до два шанса за гол. Удар на Мисиджан първо бе париран от противниковия страж, а след това ударът на Марселиньо бе блокиран.

Минути след това Кешеру можеше да вкара при една добавка с глава, но направи много сериозен пропуск. В минутите до края на мача темпото на игра съвсем спадна и срещата просто се доиграваше.

ТОРПЕДО – ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Вандерсон 45+1

ТОРПЕДО: Квасхвадзе, Марин, Азатски, Кобахидзе, Цинцадзе, Кимадзе (70 – Дафе), Гегечкори, Кухиянидзе, Хлинка, Долидзе, Лачни

ЛУДОГОРЕЦ: Броун, Недялков, Моци, Вандерсон, Кампаняро (65 – Горалски), Дяков, Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Марселиньо, Кешеру (82 - Лукоки)

„Срещата започна с отменен гол за домакините във 2-ата минута заради засада, като на повторенията се видя, че съвсем резонно попадението не е зачетено.