Вторник, 16 Април 2024

Хърватия стигна полуфиналите на световното след епична битка с Русия

Публикация   08:37     08 Юли, 2018 /     akcent.bg   /     606

Хърватия се класира на полуфинал на световното първенство след драматична победа с дузпи над Русия. Срещата на стадион "Фищ" в Сочи беше много драматична и премина през няколко обрата, преди да бъде решена след изстрели от бялата точка. Едва за втори път в историята си победителят стигна до полуфиналите.

В спор за място на финала Хърватия ще се изправи срещу Англия на 11 юли на стадион "Лужники" в Москва.

Русия поведе в 31-ата минута с прекрасен гол на Денис Черишев, но малко преди почивката хърватите изравниха с точен изстрел с глава на Андрей Крамарич. В продълженията Домагой Вида се разписа в 101-ата минута, но домакините не се отказаха и в 115-ата минута Марио Фернандес изравни.

При изстрелите от 11-те метра Смолов и Фернандес сгрешиха за Русия, докато Ковачич пропусна за Хърватия. Все пак с 4:3 Хърватия продължи напред.