МГ `Баба Тонка` в ТОП 10 по резултати в страната

МГ `Баба Тонка` в ТОП 10 по резултати в страната
Публикация   09:53     07 Юни, 2018 /     akcent.bg   /     1569

Сменят формата на изпита след 7-и клас догодина

 Резултатите и от двата изпита след 7-и клас - български език и литература и математика, тази година са съизмерими с предходната година. Има повече добри и много добри оценки и по двата предмета.
  Увеличен е броят на отличните оценки и намален броят на двойките в първия модул по математика. Бележките от първия модул (задължителен за всички ученици) по български език и литература са по-ниски спрямо миналата година. Средният брой точки сега е 32,6, докато миналата са били 34,67.
   На преразказа седмокласниците са се представили малко по- добре. По математика са повишили резултатите и по двата модула. Отличници са София-град, Смолян и Варна,последни са учениците от Сливен, Ловеч и Монтана
   Максималните 100 точки тази година са постигнали по-малко ученици. По български миналата година пълните отличници бяха 6, а тази са едва 3-ма. По матемакита пък миналата година 100 точки са имали 251 ученици, а тази - само 68.
  Скъсаните на първия модул тази година са 12 869. Миналата година са били 13 533, а през 2016 г. беше пикът - 17 983.
  Увеличили са се обаче двойките от първия модул по български език и литература - от 7761 миналата година на 8166 тази.
  Изводите от тазгодишната миниматура по български са, че децата имат по-добри умения за определяне на вида на изреченията по състав и пунктуацията, правилно свързват цитат с произведение и все по-успешно изпълняват дидактическата задача. Според специалистите обаче е необходима повече работа по извличане и обработване на информация от текст или таблица. Учителите трябвало да научат децата да разсъждават и да структурират логически издържани твърдения. Седмокласниците трябва да овладеят съвместяването на глаголните времена, да имат точен и ясен изказ и графически да открояват абзаците. Сред наблюденията по математика пък са, че за първи път задача от геометрия има най-висок процент успеваемост - 71% (задача №9). От учениците се изисква да определят необходимото условие два триъгълника да бъдат еднакви. Те умеят да намират корените на линейно уравнение и линейно неравенство, както и да определят различните видове ъгли, да прилагат изучените свойства в триъгълника.
  Математическите гимназии - топ 10.  Математическите гимназии са лидери в изпитите след 7-и клас - и по български език и литература, и по математика. Такива са 9 от 10-те най-добри училища. Единственото изключение в челната десетка е Частно основно училище “Св. София” (виж таблицата). 
 В представената класация обаче не участват училища, които имат под 20 ученици, уточниха от министерството на образованието. Димитровградското училище се появява в класацията за първи път в десятката, както и математическата гимназия в Плевен. Софийската математическа гимназия “Паисий Хилендарски” тази година се е преместила с едно място напред спрямо миналата и вече е на трето място след математическите гимназии в Пловдив и Варна.


Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha