Русенци завоюваха един златен и два сребърни медала в кръг от Световната купа по авиомоделизъм

Публикация   14:45     24 Май, 2018 /     akcent.bg   /     555

Младите състезатели на Спортен модел клуб „Приста“ Никол Павлова и Николай Палежев завоюваха нови върхове в спортната си кариера, като спечелиха едно първо и две втори места на международно състезание, провело се между 17 и 20 май в Киев.

Украинската столица бе домакин на кръг от Световната купа по авиомоделизъм – състезанията за Купата на България и Купата на Киев, в които взеха участие над 120 състезатели от 13 държави - България, Украйна, Полша, Казакстан, Израел, Франция, Литва, Великобритания, Холандия, Молдова, Унгария, Австрия, Белгия.

В клас F2B-кордов акробатичен модел Никол Павлова се нареди втора и в двете състезания, като с това подобри класирането си от 3-то място през миналата година. Като екипаж двойката Палежев/Павлова бяха над всички в клас F2C (тим рейсинг) при юношите, и заслужено спечелиха златния медал.

От СМК „Приста“ коментират, че резултатите са голям успех за младежите, които са се състезавали редом с европейски и световни шампиони.