Събота, 20 Април 2024

Дигитален проект от ново поколение пази книжовната традиция

Дигитален проект от ново поколение пази книжовната традиция
Публикация   09:22     12 Апр, 2018 /     akcent.bg   /     437

  Регионална библиотека „Любен Каравелов“ започна изпълнението на проект „Писменото културно наследство на България“, който се реализира по програма „Знание и растеж“, осъществявана от Фондация „Русе – град на свободния дух“ с подкрепата на Фондация „Еконт“.

  Проектът предвижда провеждане на национален конкурс за творци и творчески колективи, създатели на т.нар. „нова, маркетингова култура“ по технологията 3D-mapping. Задачата е да се направи историческо и познавателно светлинно шоу, което ще се осъществи чрез прожектиране на пет 3D-mapping продукции върху сгради, емблематични архитектурни символи на Русе. Участниците в конкурса трябва да представят дизайн и развитие на 3D-mapping спектакъл; сториборд (кадри и кратък текст) на 3D-mapping спектакъл; дизайн на интерактивни изложби.

  Конкурсът е отворен за автори и авторски колективи от България с интерес в областта на визуалните изкуства. Кандидатите могат да участват с неограничен брой творби във всички категории.  

  Основните изисквания в регламента са творците да интерпретират следните теми: „Сгради – паметници на културата в Русе“; „Декоративното изящество на книгата“; „Шедьоври на малката графика от фонда на Международния конкурс за екслибрис“; „Съкровищница – европейско измерение на националната идентичност в колекциите на Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе“; „Глаголицата и кирилицата – различните лица на българските букви“.

Творбите трябва да се изпращат до 31 май 2018 г. в на e-mail: libruse@libruse.bg или на адрес гр. Русе; Регионална библиотека „Любен Каравелов“, ул. „Дондуков – Корсаков“ №1

Регламентът на конкурса е публикуван на електронната платформа https://www.libruse.bg/

  Целта на проекта е да даде своя принос за съхраняване на богатата книжовна традиция на Русе и на България със средствата на съвременните методи за комуникация и онагледяване историята на духовността.



Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha