Четвъртък, 28 Март 2024

Девет титли за русенските щангисти от Държавното лично първенство

Публикация   19:57     12 Май, 2017 /     akcent.bg   /     700

Девет първи места завоюваха във втория ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб "Русе". Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови успяха да постигнат максимума и заслужено се окичиха с медали. Момичетата и кадетките до 15 и до 17 години обраха призовите места в своите категории, побеждавайки безапелационно съперничките си. Със злато се окичиха Мирена Панева /категория до 40 кг/, Валя Ахмед  /категория до 48 кг/, Виктория Станева,  Надежда Мей /категория до 53 кг/, Цветелина Стоянова /категория до 69 кг/, Преслава Костова /категория до 69 кг/ и Ивета Иванова /категория до 75 кг/. Сребро завоюва Стелияна Маринова, която се състезаваше в категория до 48 кг.

На най-високото стъпало на стълбичката при кадетите до 17 години се качиха Ангел Русев /категория до 69 кг/ и Кристиян Йорданов /категория до 77 кг/. Митко Георгиев се класира втори в категория до 69 кг, а Александър Христов остана осми в категория до 56 кг.

На старта на първенството преди ден, русенци завоюваха вицеребуликанска титла. Тя е за Хаят Весков, който се състезава в категория до 56 кг при катедите до 15 години. Още няколко русенски щангисти излязоха в първия състезателен ден на подиума. Екрем Шабанов в категория до 69 кг успя да завоюва бронз в изтласкването, но в двубоя остана на четвърто място. В категория до 50 кг Асен Розов стана четвърти, Николай Серафимов /категория до 56 кг/ остана пети, а Дениз Данев /категория до 45 кг/ се класира на шесто място.

30 млади тежкоатлети, възпитаници на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови се включват в турнира, който ще продължи до 14 май. Надпреварата се провежда в Смолян и в нея се включват над 400 млади щангисти от цялата страна, които се състезават в различни възрастови групи и различни категории.