Вторник, 23 Април 2024

Григор Димитров с бърза победа срещу Троицки

Публикация   20:56     10 Фев, 2017 /     akcent.bg   /     428

Григор Димитров спечели втора победа на турнира от серията АТР в София като в мач от четвъртфиналите преодоля категорично 37-ия в света Виктор Троицки с 2:0 сета (6:3; 6:3).

Сърбинът досега традиционно е бил труден съперник за Димитров, като до днес резултатът от преките им двубои бе 2:2.

Пред пълната зала "Арена Армеец" обаче 13-ият в света българин имаше убедително превъзходство и нито веднаж на даде повод за съмнение в успешния изход от мача.

Първият сет започна нервно и трудно за Григор Димитров - с две двойни грешки. След това той трябваше да спасява две точки за пробив на противника си преди да се добере до победа в гейма..

Още в следващия гейм обаче българинът се възползва от първата си възможност за пробив, а след това затвърди пробива за 3:0.

Димитров и по-нататък бе много стабилен при свой сервис и след размяна на геймове за 29 минути доведе сета до победен край – 6:3.

Вторият сет продължи с размяната на геймове, като и двамата тенисисти без особени проблеми печелеха геймовете, в които подаваха. Това продължи до 3:3.

В седмия гейм обаче Димитров заигра по-мощно и агресивно, а сервисът на Троицки се разколеба. Така се стигна до 0:40. Българинът се възползва от втората възможност за пробив и поведе с 4:3. След което бързо затвърди пробива с гейм на нула – 5:3.

Димитров демонстрира пълното си превъзходство в мача като в следващия гейм с лекота стигна до нов пробив и затвори мача след само около час игра.

На полуфинала в събота Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Мартин Клижан (Словакия) и Николос Басиашвили (Грузия). Грузинецът вчера отстрани поставения под номер 1 в схемата турнира австриец Доминик Тийм.