Събота, 20 Април 2024

Завърши първото Международно бягане на Свободния дух `Гюргево – Русе`

Публикация   15:15     24 Септ, 2016 /     akcent.bg   /     706

Освен най-многобройните българи и румънци в състезанието, имаше представители и от Франция, Италия, Австрия, Япония, Унгария, Молдова и Англия

Близо 250 участници от 10 държави се включиха днес в първото издание на Международно бягане на Свободния дух „Гюргево – Русе“ (Free Spirit Run Giurgiu - Ruse).

Международното бягане беше с дължина на трасето 15 км. То стартира от центъра на Гюргево и завърши в центъра на Русе.

В надпреварата се включиха известните наши спортисти Стоян Владков, Маринела Нинева, Шабан Мустафа и румънската състезателка Анкуца Бобосел.

При дамите на първо място е Анкута Бобочел /Румъния/ с време 51 мин. 09. Най- добре от българските състезателки се представи Маринела Нинева, която е пета.

При мъжете победител е Ахмед Насеф /Италия/. Той финишира за 44. 15. На седмо място се класира Илия Куцаров.

80-годишният Христо Видков от София е най-възрастният участник в състоялата се днес надпревара.

Състезанието се организира от Спортен лекоатлетически клуб „Дунав“, Община Русе, Спортен клуб „Дунарея“ и е с подкрепата на Министерството на младежта и спорта, Българска федерация по лека атлетика и Румънската федерация по лека атлетика и е включено в календара на Европейската федерация по лека атлетика. Събитието се зарадва на голяма популярност, провеждайки се в рамките на годината, в която Русе е обявен за „Европейски град на спорта 2016“.