Вторник, 23 Април 2024

ЦСКА потъна, Дунав го погълна

Публикация   07:25     12 Септ, 2016 /     akcent.bg   /     895

Русенци са отново на върха в първа лига - класиране

„Дунав“ победи с 2:0 ЦСКА-София в мач от шестия кръг на Първа лига. Двубоят се игра в неделната вечер на „Лудогорец Арена“ в Разград.

„Драконите“ започнаха по-активно и владееха повече топката в началото. Гостите от своя страна опитваха да търсят с дълги топки от дълбочина Густаво Кулма, Давид Шимао и Кирил Десподов. Юлиан Ненов, Васил Шопов, Антон Огнянов и Мирослав Будинов притесняваха отбраната от другата страна на терена.

Все пак червеният отбор бе този, който регистрира първи точен изстрел. Кулма навърза няколко бранители в 24-ата минута и стреля в долния десен ъгъл, но Мартин Луков изби.

7 минути по-късно бе открит и резултатът, но с попадение в другата врата. Васил Шопов засече с глава центриране отдясно на Ивайло Раденцов след продължително разиграване при ъглов удар и прати топката зад Китанов за 1:0.

„Армейците“ подновиха играта с вихрена атака и трима от тях се озоваха в стрелкови позиции, но завършващият шут на Кулма срещна дясната греда.

В ответната атака обаче резултатът вече бе 2:0, като Антон Огнянов бе точен с много красив плътен удар.

До края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

Веднага след подновяването на играта румънският треньор на ЦСКА-София вкара в игра и Уилмар Джордан, а малко по-късно и двамата нови португалци Руи Педро и Рубен Пинто в опит да засили атаката на своя тим. Това обаче реално не се случи. ЦСКА-София владееше повече топката до края, но сериозните опасности пред дунавската врата почти липсваха.

За сметка на това Николай Колев бе близо до трето попадение за дунавци, но Китанов спаси.

Така след първите си шест мача в елита след 25-годишно прекъсване „драконите“ оглавяват еднолично класирането с актив от 16 точки и голова разлика 10:1.

В седмия кръг на Първа лига те гостуват на „Берое“ в Стара Загора точно след седмица на 18 септември, неделя, от 21:15 ч.